facebook_pixel

Baltic Open, Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts

02.07 - 08.07, Riga


Organizatori: LZS, JKA

Ziņojumi

  • info 08.07.2016 distance

    LEG VI Instructions

    2016.07.08 Course (Distance)

    ORC, LYS I

    START – 1 (L) – 2 (L) – 3 (L) – 2 (R) – 1 (L) – 2 (L) – 1 (L) – FINISH

    LYS II

    START – 1 (L) – 2 (L) – 3 (L) – 2 (R) – 1 (L) – FINISH



  • Info 06.07.2016 sākuma laika un distances izmaiņas

    Izmaiņas instrukcijas punktā 5.5

    Brīdinājuma signāls 06.07.16 ceturtās dienas pirmajam startam 12.55

    Distance redzama pielikumā



    Changes to the instructions in paragraph 5.5

    The first start warning signal for the fourth day 06.07.16 is before 12:55

    Course information is in attached files


    1524329181.pdf 1619277231.pdf
  • Info 06.07.2016

    Pprotestu izskatisana par treso posmu 06.07.16 plkst. 9.00 , tresa posma abalvosana un instruktaza Riga-Roja posmam 06.07.16 plkst. 10.00


  • info 06.07.2016 distance

    Distance redzama pielikumā


    1666653428.pdf 969293727.pdf
  • info 05.07.2016 distance

    Distance redzama pielikumā


    742381370.pdf 2044545836.pdf
  • info 04.07.2016

    LEG II Instructions


    2016.07.04 Course (Distance)


    ORC

    LYS I

    LYS II



    START – 1 – 2 – 3 – 1 – 2 – 3 – FINISH






  • info 03.07.2016 strta laiks un distance

    03.07.2016 Latvijas Jūras burāšanas čempionāta Baltic Open Regatta 2016 pirmās grupas starts 10.00 un distance redzama pielikumā !


    1312245496.pdf

Rezultāti

LYS II
Grupa
logo
Leg I
Starts: 2016-07-03 10:05:00
LYS, Koef: 1
Leg II
Starts: 2016-07-04 10:00:00
LYS, Koef: 1
Leg III
Starts: 2012-07-05 10:05:00
Attālums: 25 nm
LYS, Koef: 1
Leg IV
Starts: 2016-07-05 10:05:00
Attālums: 51 nm
LYS, Koef: 1
Leg V
Starts: 2016-07-06 13:21:00
Attālums: 47 nm
LYS, Koef: 1
Leg VI
Starts: 2016-07-08 11:00:00
Attālums: 18 nm
LYS, Koef: 1
Vieta
Atjaunots: 2016-07-13 20:02:35
Dalībnieki LYS Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz.
Blondy
LAT-315 Andris Zubrickis
1.154
12:08:49
ET:02:03:49 / CT:02:22:53
+222s +314s 3 3 1 1
16:39:31
ET:06:34:31 / CT:07:35:16
0s 0s 2,74kts 1 1
20:17:33
ET:10:12:33 / CT:11:46:53
+1034s +205s 1,76kts 2 2
07d 00:37:17
ET:11:16:17 / CT:13:00:26
0s 0s 1,60kts 1 1
14:12:25
ET:03:12:25 / CT:03:42:03
+424s +222s 5,61kts 2 2 10 1
Filias
LAT-320 Andris -
1.146
12:05:07
ET:02:00:07 / CT:02:17:39
0s 0s 1 1 3 3
16:43:04
ET:06:38:04 / CT:07:36:11
+213s +55s 2,71kts 2 2
20:18:51
ET:10:13:51 / CT:11:43:28
+1112s 0s 1,76kts 1 1
07d 01:36:21
ET:12:15:21 / CT:14:02:43
+3544s +3737s 1,47kts 4 4
14:19:33
ET:03:19:33 / CT:03:48:41
+852s +620s 5,41kts 3 3 14 2
Ventoux Deux
LAT-283 Dace Valgere
1.113
12:20:06
ET:02:15:06 / CT:02:30:22
+899s +763s 5 5 2 2
17:41:53
ET:07:36:53 / CT:08:28:31
+3742s +3195s 2,36kts 7 7
21:28:09
ET:11:23:09 / CT:12:40:21
+5270s +3413s 1,58kts 6 6
07d 01:11:45
ET:11:50:45 / CT:13:11:04
+2068s +638s 1,52kts 2 2
14:30:29
ET:03:30:29 / CT:03:54:16
+1508s +955s 5,13kts 4 4 26 3
RA
LAT-63 Ilgonis Balodis
1.201
12:10:39
ET:02:05:39 / CT:02:30:54
+332s +795s 6 6 4 4
16:44:40
ET:06:39:40 / CT:08:00:00
+309s +1484s 2,70kts 4 4
20:00:19
ET:09:55:19 / CT:11:54:59
0s +691s 1,81kts 3 3
07d 01:27:22
ET:12:06:22 / CT:14:32:22
+3005s +5516s 1,49kts 5 5
14:19:34
ET:03:19:34 / CT:03:59:41
+853s +1280s 5,41kts 6 6 28 4
Irisha
LAT-230 Aleksandrs Smertjus
1.077
12:16:13
ET:02:11:13 / CT:02:21:19
+666s +220s 2 2 5 5
17:42:47
ET:07:37:47 / CT:08:13:02
+3796s +2266s 2,36kts 5 5
22:00:23
ET:11:55:23 / CT:12:50:28
+7204s +4020s 1,51kts 7 7
07d 03:29:29
ET:14:08:29 / CT:15:13:49
+10332s +8003s 1,27kts 6 6
14:41:22
ET:03:41:22 / CT:03:58:25
+2161s +1204s 4,88kts 5 5 30 5
Confetti
LAT-8661 Zigis Goldmanis
1.115
12:20:52
ET:02:15:52 / CT:02:31:29
+945s +830s 7 7 6 6
17:05:40
ET:07:00:40 / CT:07:49:03
+1569s +827s 2,57kts 3 3
20:55:00
ET:10:50:00 / CT:12:04:45
+3281s +1277s 1,66kts 4 4
07d 01:38:06
ET:12:17:06 / CT:13:41:52
+3649s +2486s 1,47kts 3 3
14:36:32
ET:03:36:32 / CT:04:01:26
+1871s +1385s 4,99kts 7 7 30 6
Liva
LAT-67 Avis Liepinis
1.178
12:19:58
ET:02:14:58 / CT:02:38:59
+891s +1280s 9 9 7 7
17:14:15
ET:07:09:15 / CT:08:25:39
+2084s +3023s 2,52kts 6 6
20:45:31
ET:10:40:31 / CT:12:34:32
+2712s +3064s 1,69kts 5 5
07d 02:19:07
ET:12:58:07 / CT:15:16:37
+6110s +8171s 1,39kts 7 7
14:05:21
ET:03:05:21 / CT:03:38:21
0s 0s 5,83kts 1 1 35 7
Paulina
S-407 Zane Lībiete
0.980
12:34:38
ET:02:29:38 / CT:02:26:38
+1771s +539s 4 4 8 8
19:04:28
ET:08:59:28 / CT:08:48:41
+8697s +4405s 2,00kts 8 8
23:12:55
ET:13:07:55 / CT:12:52:10
+11556s +4122s 1,37kts 8 8 0kts 10 DNF 0kts 10 DNF 48 8
Norpan
LAT-27 Valerijs Visnakovs
1.133
12:21:14
ET:02:16:14 / CT:02:34:21
+967s +1002s 8 8 9 9 0kts 10 DNF 0kts 10 DNS 0kts 10 DNC 0kts 10 DNC 57 9
ORC
Grupa
logo
Leg I
Starts: 2016-07-03 10:00:00
Attālums: 23 nm
ORC: Coastal / Long Distance: Performance Line, Koef: 1
Leg II
Starts: 2016-07-04 10:00:00
ORC: Windward / Leeward: Performance Line, Koef: 1
Leg III
Starts: 2016-07-05 10:00:00
Attālums: 31 nm
ORC: Coastal / Long Distance: Performance Line, Koef: 1
Leg IV
Starts: 2016-07-05 10:00:00
Attālums: 60 nm
ORC: Coastal / Long Distance: Performance Line, Koef: 1
Leg V
Starts: 2016-07-06 13:16:00
Attālums: 52 nm
ORC: Coastal / Long Distance: Performance Line, Koef: 1
Leg VI
Starts: 2016-07-08 10:55:00
Attālums: 22 nm
ORC: Windward / Leeward: Performance Line, Koef: 1
Vieta
Atjaunots: 2016-07-13 20:02:16
Dalībnieki ORC Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz.
Katarina Jee
EST-464 Mart Tamm
654.9
12:49:11
ET:02:49:11 / CT:01:35:35
+750s +58s 7,80kts 2 2 1 1
16:34:06
ET:06:34:06 / CT:03:52:18
+1104s 0s 3,35kts 1 1
19:56:40
ET:09:56:40 / CT:05:46:07
+2241s 0s 2,21kts 1 1
07d 01:47:27
ET:12:31:27 / CT:07:25:58
+5361s +1583s 1,76kts 2 2
14:15:09
ET:03:20:09 / CT:01:30:55
+696s 0s 6,60kts 1 1 8 1
Le Mans
LAT-771 Kristaps Remess
611.8
12:36:41
ET:02:36:41 / CT:01:34:37
0s 0s 8,42kts 1 1 2 2
16:25:20
ET:06:25:20 / CT:04:03:52
+578s +694s 3,43kts 2 2
19:35:48
ET:09:35:48 / CT:05:58:26
+989s +739s 2,29kts 2 2
07d 00:18:06
ET:11:02:06 / CT:06:59:35
0s 0s 1,99kts 1 1
14:03:33
ET:03:08:33 / CT:01:31:03
0s +8s 7,00kts 2 2 10 2
Project A1
LAT-424 Janis Norde
582.6
12:38:44
ET:02:38:44 / CT:01:41:06
+123s +389s 8,32kts 3 3 4 4
16:15:42
ET:06:15:42 / CT:04:10:38
0s +1100s 3,51kts 4 4
19:19:19
ET:09:19:19 / CT:06:06:26
0s +1219s 2,36kts 3 3
07d 00:24:43
ET:11:08:43 / CT:07:27:39
+397s +1684s 1,97kts 3 3
14:09:38
ET:03:14:38 / CT:01:40:43
+365s +588s 6,78kts 4 4 21 3
Flavis
RUS-2599 Maksim Smirnov
639.5
12:39:19
ET:02:39:19 / CT:01:31:46
8,29kts 5 RET 3 3
16:53:07
ET:06:53:07 / CT:04:10:27
+2245s +1089s 3,20kts 3 3
20:19:49
ET:10:19:49 / CT:06:09:52
+3630s +1425s 2,13kts 4 4
07d 01:41:14
ET:12:25:14 / CT:07:33:30
+4988s +2035s 1,77kts 4 4
14:18:42
ET:03:23:42 / CT:01:31:55
+909s +60s 6,48kts 3 3 22 4
LYS I
Grupa
logo
Leg I
Starts: 2016-07-03 10:00:00
LYS, Koef: 1
Leg II
Starts: 2016-07-04 10:00:00
LYS, Koef: 1
Leg III
Starts: 2016-07-05 10:00:00
Attālums: 31 nm
LYS, Koef: 1
Leg IV
Starts: 2016-07-05 10:00:00
Attālums: 60 nm
LYS, Koef: 1
Leg V
Starts: 2016-07-06 13:16:00
Attālums: 52 nm
LYS, Koef: 1
Leg VI
Starts: 2016-07-08 10:55:00
Attālums: 22 nm
LYS, Koef: 1
Vieta
Atjaunots: 2016-07-13 20:02:24
Dalībnieki LYS Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz.
Venta
LAT-1987 Martins Grobins
1.228
13:00:48
ET:03:00:48 / CT:03:42:01
+1236s +931s 5 5 6 6
16:38:59
ET:06:38:59 / CT:08:09:57
+1148s 0s 3,31kts 1 1
20:19:55
ET:10:19:55 / CT:12:41:15
+1814s 0s 2,13kts 1 1
07d 01:24:39
ET:12:08:39 / CT:14:54:47
+43719s +53687s 1,81kts 1 1
14:24:21
ET:03:29:21 / CT:04:17:05
+443s +90s 6,31kts 2 2 16 1
Extra brut
LAT-577 Alexei Alexeev
1.29
12:44:41
ET:02:44:41 / CT:03:32:26
+269s +356s 2 2 3 3
16:46:23
ET:06:46:23 / CT:08:44:14
+1592s +2057s 3,25kts 4 4
20:18:25
ET:10:18:25 / CT:13:17:45
+1724s +2190s 2,13kts 4 4
07d 02:22:45
ET:13:06:45 / CT:16:54:54
+47205s +60894s 1,68kts 5 5
14:22:59
ET:03:27:59 / CT:04:28:18
+361s +763s 6,35kts 5 5 23 2
Gabriel
LAT-3 Andris Zirdzins
1.271
12:48:53
ET:02:48:53 / CT:03:34:39
+521s +489s 3 3 2 2
17:10:06
ET:07:10:06 / CT:09:06:39
+3015s +3402s 3,07kts 6 6
20:35:00
ET:10:35:00 / CT:13:27:05
+2719s +2750s 2,08kts 6 6
07d 01:43:37
ET:12:27:37 / CT:15:50:13
+44857s +57013s 1,77kts 2 2
14:40:07
ET:03:45:07 / CT:04:46:07
+1389s +1832s 5,86kts 6 6 25 3
Rondo
LAT-199 Kaspars Jansons
1.231
13:11:23
ET:03:11:23 / CT:03:55:36
+1871s +1746s 6 6 4 4
17:29:59
ET:07:29:59 / CT:09:13:56
+4208s +3839s 2,93kts 8 8
21:13:00
ET:11:13:00 / CT:13:48:28
+4999s +4033s 1,96kts 7 7
07d 02:27:26
ET:13:11:26 / CT:16:14:15
+47486s +58455s 1,67kts 3 3
14:22:37
ET:03:27:37 / CT:04:15:35
+339s 0s 6,36kts 1 1 29 4
Must be
LAT-464 (B-N) Girts Berzins
1.314
12:46:59
ET:02:46:59 / CT:03:39:25
10 RET 7 7
16:19:51
ET:06:19:51 / CT:08:19:07
0s +550s 3,48kts 2 2
19:49:41
ET:09:49:41 / CT:12:54:51
0s +816s 2,24kts 2 2
07d 01:42:06
ET:12:26:06 / CT:16:20:23
+44766s +58823s 1,77kts 4 4
14:16:58
ET:03:21:58 / CT:04:25:23
0s +588s 6,54kts 4 4 29 5
Guru
LAT-352 Arnis Remess
1.289
12:40:12
ET:02:40:12 / CT:03:26:30
0s 0s 1 1 1 1
16:36:40
ET:06:36:40 / CT:08:31:18
+1009s +1281s 3,33kts 3 3
20:21:57
ET:10:21:57 / CT:13:21:42
+1936s +2427s 2,12kts 5 5 0kts 10 DNF 0kts 10 DNC 30 6
Ilze
LAT-6 Henriks Karklins
1.257
12:53:17
ET:02:53:17 / CT:03:37:49
+785s +679s 4 4 5 5
17:03:17
ET:07:03:17 / CT:08:52:04
+2606s +2527s 3,12kts 5 5
20:28:19
ET:10:28:19 / CT:13:09:48
+2318s +1713s 2,10kts 3 3 0s 0s 0kts 10 6-9
14:25:22
ET:03:30:22 / CT:04:24:26
+504s +531s 6,27kts 3 3 30 7
Mūza
LAT-458 Aigars Brencis
1.274
13:03:10
ET:03:03:10 / CT:03:53:21
10 RET 8 8
17:09:43
ET:07:09:43 / CT:09:07:28
+2992s +3451s 3,07kts 7 7
22:15:39
ET:12:15:39 / CT:15:37:13
+8758s +10558s 1,79kts 8 8 0kts 10 DNF 0kts 10 DNC 53 8
Paula
LAT-313 Oskar Ozolinc
1.274 10 DNS 9 9 0kts 10 DNF 0kts 10 DNS 0kts 10 DNC 0kts 10 DNC 59 9

Reģistrācija

Reģistrācija nav atvērta

Dalībnieki

22
|
|
|
LYS
|
ORC
|
Texel

LYS 18

LAT-313
Paula
Jahtas kapteinis: Oskar Ozolinc
gph: 1.274  
LAT-320
Filias
Jahtas kapteinis: Andris -
gph: 1.146  
LAT-1987
Venta
Jahtas kapteinis: Martins Grobins
gph: 1.228  
LAT-458
Mūza
Jahtas kapteinis: Aigars Brencis
gph: 1.274  
LAT-352
Guru
Jahtas kapteinis: Arnis Remess
gph: 1.289  
LAT-27
Norpan
Jahtas kapteinis: Valerijs Visnakovs
gph: 1.133  
LAT-464 (B-N)
Must be
Jahtas kapteinis: Girts Berzins
gph: 1.314  
LAT-199
Rondo
Jahtas kapteinis: Kaspars Jansons
gph: 1.231  
LAT-63
RA
Jahtas kapteinis: Ilgonis Balodis
gph: 1.201  
LAT-3
Gabriel
Jahtas kapteinis: Andris Zirdzins
gph: 1.271  
LAT-230
Irisha
Jahtas kapteinis: Aleksandrs Smertjus
gph: 1.077  
LAT-577
Extra brut
Jahtas kapteinis: Alexei Alexeev
gph: 1.29  
S-407
Paulina
Jahtas kapteinis: Zane Lībiete
gph: 0.980  
LAT-67
Liva
Jahtas kapteinis: Avis Liepinis
gph: 1.178  
LAT-6
Ilze
Jahtas kapteinis: Henriks Karklins
gph: 1.257  
LAT-8661
Confetti
Jahtas kapteinis: Zigis Goldmanis
gph: 1.115  
LAT-315
Blondy
Jahtas kapteinis: Andris Zubrickis
gph: 1.154  
LAT-283
Ventoux Deux
Jahtas kapteinis: Dace Valgere
gph: 1.113  

ORC 4

LAT-424
Project A1
Jahtas kapteinis: Janis Norde
gph: 582.6  
LAT-771
Le Mans
Jahtas kapteinis: Kristaps Remess
gph: 611.8  
RUS-2599
Flavis
Jahtas kapteinis: Maksim Smirnov
gph: 639.5  
EST-464
Katarina Jee
Jahtas kapteinis: Mart Tamm
gph: 654.9  

Texel 0

Paula LAT-313 Oskar Ozolinc

  • gph: 1.274  

Project A1 LAT-424 Janis Norde

  • gph: 582.6  

Le Mans LAT-771 Kristaps Remess

  • gph: 611.8  

Filias LAT-320 Andris -

  • gph: 1.146  

Venta LAT-1987 Martins Grobins

  • gph: 1.228  

Mūza LAT-458 Aigars Brencis

  • gph: 1.274  

Guru LAT-352 Arnis Remess

  • gph: 1.289  

Norpan LAT-27 Valerijs Visnakovs

  • gph: 1.133  

Must be LAT-464 Girts Berzins

  • gph: 1.314  

Rondo LAT-199 Kaspars Jansons

  • gph: 1.231  

RA LAT-63 Ilgonis Balodis

  • gph: 1.201  

Gabriel LAT-3 Andris Zirdzins

  • gph: 1.271  

Irisha LAT-230 Aleksandrs Smertjus

  • gph: 1.077  

Extra brut LAT-577 Alexei Alexeev

  • gph: 1.29  

Paulina S-407 Zane Lībiete

  • gph: 0.980  

Liva LAT-67 Avis Liepinis

  • gph: 1.178  

Ilze LAT-6 Henriks Karklins

  • gph: 1.257  

Confetti LAT-8661 Zigis Goldmanis

  • gph: 1.115  

Blondy LAT-315 Andris Zubrickis

  • gph: 1.154  

Flavis RUS-2599 Maksim Smirnov

  • gph: 639.5  

Katarina Jee EST-464 Mart Tamm

  • gph: 654.9  

Ventoux Deux LAT-283 Dace Valgere

  • gph: 1.113  

Dokumenti

jan 6 02:36


1. Sacensību rīkotāji

Sacensības rīko:

1.1 Latvijas Zēģelētāju savienība (LZS),

1.2 Baltic OPEN nodibinājums,

1.3 Jahtklubs Auda,

1.4 Rojas Zēģelētāju skola,

1.5 Jahtklubs Engure

1. Organizing Authorities

Regatta will be organized by:

1.1Latvian Yachting Union (LYU)

1.2 “Baltic Open Regatta” organization

1.3Yacht club “Auda”

1.4Rojas Zēģelētāju skola

1.5Yacht club “Engure”

2. Noteikumi

2.1 Sacensības notiek atbilstoši:

ISAF Racing Rules of Sailing 2013-2016, (BSN)

ISAF Offshore special regulations 2016 - 2017

ORC Club/ORC i apmērīšanas sistēmas noteikumiem

LAT-LYS 2016 apmērīšanas sistēmas noteikumiem

TEXEL apmērīšanas sistēmas noteikumiem

Šī čempionāta sacensību instrukcijai

2.2 Domstarpību gadījumā sakarā ar BSN, noteicošais ir šo noteikumu teksts angļu valodā.

2.3 Atšķirību gadījumā starp šo sacensību nolikumu un sacensību instrukciju, par spēkā esošu tiks uzskatīta sacensību instrukcija

2. Rules

2.1The regatta will be governed by rules as defined in:

ISAF Racing Rules of Sailing 2013-2016, (RRS)

ISAF Offshore special regulations 2016 - 2017

ORC Club/ORC i rating system rules

LAT-LYS 2016 measurement system rules

TEXEL measurement system rules

Sailing Instruction of the regatta

2.2 If there is a conflict between languages regarding RRS the English text will take precedence.

2.3 If there is a conflict between Sailing instructions and this Notice of Race, then Sailing Instruction will take precedence.

3. Reklāma

3.1 Pēc īpaša Sacensību komitejas rīkojuma sacensību dalībniekiem ir jānodrošina reklāmas izvietošana uz jahtām.

3. Advertising

3.1 According to Race Committee requirements competitors may be required to display advertising on their boats.

4. Pieteikumi, reģistrācijas dokumenti, jahtu

dalījums klasēs

4.1 Sacensības ir atklātas. Tajās var piedalīties jahtas, kas atbilst 4.vai augstākai jūrasspējas kategorijai saskaņā ar ISAF speciāliem noteikumiem jūrā un katras jahtas komandā ir vismaz trīs komandas locekļi ( ieskaitot kapteini ).

4.2 Sacensību dalībnieki var iepriekš pieteikt dalību regatē nosūtot pa e-pastu rakstisku pieteikumu brīvā formā uz adresi valters@laivulietas.lv. Reģistrācijas laikā, 02. jūlijā no 11:00 līdz 18:00 dalībniekiem būs jāaizpilda un jāiesniedz oficiālu sacensību pieteikumu.

4.3 Reģistrācijas dokumenti

4.3.1 Reģistrējoties šīm sacensībām, jahtas komandas pārstāvis iesniedz un/vai uzrāda sekojošus dokumentus:

Sacensību pieteikumu;

Jahtas tehniskās atbilstības pārbaudes karti, kura ir atrodama šī nolikuma pielikumā

Buru deklarāciju

samaksā dalības maksu, vai uzrāda maksājuma uzdevumu par dalības maksas pārskaitījumu.

4.3.2 Oriģinālā uzrāda šādus dokumentus:

derīgu jahtas reģistrācijas apliecību;

derīgu ORC Club vai ORC i mērgrāmatu (noformēta līdz 29.06.2016) vai derīgu TEXEL mērgrāmatu daudzkorpusu jahtām, vai derīgu LAT LYS-2016 mērgrāmatu.

derīgu jahtas vadītāja apliecību atbilstoši jahtas izmēram un sacensību kategorijai

Derīgu jahtas civiltiesisko apdrošināšanu. 4.1

4.4 Katram dalībniekam sacensību laikā līdzi ir jābūt personas apliecinošam dokumentam (pase vai ID apliecība)

4.5 Pieteikušās jahtas ar Sacensību komitejas

lēmumu tiks sadalītas šādās grupās

I – ORC

II – LYS

III – TEXEL

4.5.1 Dalījums ieskaites grupās, atkarībā no pieteikto jahtu skaita un to sacensību balles, tiks paziņots sacensību dienā.

4.5.2 Minimālais jahtu skaits ieskaites grupā – 5 jahtas.

4.5.3 Minimālais jahtu skaits TEXEL grupā – 4 jahtas.

4. Appendixes, Entry Documents, Groups.

4.1 The Regatta is open. Participating boats must comply with ISAF Offshore Special Safety regulations, category 4 or higher and minimum crew of 3 crew members ( including Captain ).

4.2 Participants of the Regatta can register in advance sending application form in brief format to e-mail address valters@laivulietas.lv. Official Regatta Entry form must be submitted during registration on 02.07.2016 from 11:00 till 18:00.

4.3 Entry documents

4.3.1 During registration representative of the

each boat shall present or submit following documents:

Entry Form;

Safety equipment Inspection Card of the yacht, which is attached to Notice of Race as appendix

Declaration of the sails

Pay in cash or present bank account extract with entry fee payment transferred details

4.3.2 Each boat shall present original documents:

valid boat national registration certificate;

valid ORC Club or ORC i measurement certificate (issued before 29.06.2016) or, valid TEXEL measurement certificate for multihulls or, valid LAT LYS-2016 measurement certificate.

skipper’s certificate valid for size of the yacht and category of regatta,

valid third-party liability insurance.

4.4 Valid photo ID is required for all participants during regatta (passport or ID card).

4.5 Participating boats will be divided by Race Committee into following groups:

I – ORC

II – LYS

III – TEXEL

4.5.1 Dividing into entry groups will be announced on 02.07.2016 by Race Committee and depends on number of entries and scoring coefficient.

4.5.2 Minimum participants for one entry group are 5 yachts

4.5.3 Minimum participants for TEXEL entry group are 4 yachts

5. Dalības maksa

5.1 Noteikta šāda dalības maksa:

- Samaksājot dalības maksu līdz 10.06.2016 30,00 EUR par katru komandas locekli

- Samaksājot dalības maksu pēc 10.06.2016 40,00 EUR par katru komandas locekli

- Dalības maksa vienam posmam 10,00 EUR par katru komandas locekli

5.2 Dalības maksu var samaksāt - ar pārskaitījumu Latvijas Zēģelētāju savienībai, Reģ. Nr. 50008003331,IBAN: LV67HABA000140J035673, A/S SWEDBANK, SWIFT: HABALV22, ar norādi: „Jūrasburāšanas čempionāts 2016 - Baltic Open regatta ”, jahtas nosaukums vai buras numurs un pieteikto cilvēku skaits.

5. Entry Fees

5.1 Following entry fees apply:

- Entry fee paid in advance until 10.06.2016 is 30,00 EUR per each crew member

- Entry fee paid after 10.06.2016 is 40,00 EUR per each crew member

- Entry fee for one leg is 10,00 EUR per each crew member.

5.2 Entry fee can be paid

- to bank account of “Latvijas Zēģelētāju savienība”,

Reg. No. 50008003331,IBAN: LV67HABA000140J035673, A/S SWEDBANK, SWIFT: HABALV22, with note: „Jūrasburāšanas čempionāts 2016 - Baltic Open regatta ”, name of the yacht or sail number and number of crew entering regatta.

6. Sacensību programma

6.1 2016. gada Latvijas Atklātais jūras burāšanas čempionāts – Baltic Open regatta notiks Rīgas jūras līcī, no 2016. gada 02. jūlija līdz 08. jūlijam.

6.2 Dalībnieku reģistrēšanās notiks: 2016. gada 02. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 18:00 jahtklubā Auda

6.3 Jahtu apmērīšana un pārbaude jahtklubā Auda, 2016. gada 02. jūlijā no plkst. 11:00 līdz 18:00, balstoties uz mērgrāmatu, jahtas drošībasekipējuma aktu un buru deklarāciju.

6.4 Jebkurā brīdī no pieteikuma iesniegšanas līdz apbalvošanas ceremonijas sākumam Sacensību komiteja var pārbaudīt jahtas atbilstību mērgrāmatai, jahtas drošības ekipējuma aktam un buru deklerācijai.

6.5 Sacensību kalendārs:

02.07.2016

11:00-18:00 Dalībnieku reģistrācija.

11:00-18:00 Jahtu apmērīšana un pārbaude

19:00 Sacensību atklāšanas ceremonija Jahtklubā Auda

03.07.2016

10:00 Pirmās sacensību dienas pirmais starts,

~ 0,5 j.j. no Daugavas moliem

1 garā distance 25 – 35 j.j. Rīga – Rīga

04.07.2016

10:00 Otrās sacensību dienas pirmais starts,

~ 0,5 j.j. no Daugavas moliem

3 īsās distances

05.07.2016

10:00 Trešās sacensību dienas pirmais starts.

~ 0,5 j.j. no Daugavas moliem

1 garā distance 50 – 60 j.j. Rīga – Rīga

06.07.2016

12:00 Ceturtās sacensību dienas pirmais starts

~ 0,5 j.j. no Daugavas moliem

1 garā distance 60 – 90 j.j. Rīga – Roja

07.07.2016

15:00 Burāšanas popularizēšanas diena. Roja

08.07.2016

10:00 Piektās sacensību dienas pirmais starts

~ 0,5 j.j. no Rojas ostas moliem.

1 garā distance 15 – 25 j.j. Roja - Roja

19:00 Sacensību noslēgums un apbalvošana

6.6 Trešās sacensību dienas distancē tiks fiksēts starpfinišs Engurē, tas nozīmē, ka tajā dienā būs veikti divi posmi: 1. Rīga – Engure, 2.

Rīga – Engure – Rīga.

6.7 Starta laiki un posmi var tikt mainīti, iepriekš paziņojot kapteiņu sapulcē un rakstiski pie informācijas dēļa.

6.8 Kapteiņu sapulces tiks paziņotas atsevišķi paceļot karogu “L”.

6. Schedule of Regatta

6.1 Latvian open offshore championship 2016 – Baltic Open regatta will take place from 02.07.2016 till 08.07.2016 in the Gulf of Riga waters.

6.2 Registration of the participating yachts will take place: 02.07.2016 from 11.00 till 18.00 in YC Auda.

6.3 Measurement and inspection will be carried out in YC Auda, 02.07.2016 from 11:00 till 18:00 according to measurement certificate, safety equipment inspection card and declaration of sails.

6.4 A boat or equipment may be inspected by

Race Committee at any time from Entry of the boat

until Closing ceremony for compliance with measurement certificate, safety equipment Inspection Card and declaration of sails.

6.5 Schedule of the regatta:

02.07.2016

11:00-18:00 Registration

11:00-18:00 Measurement and inspection

19:00 Opening ceremony of regatta in YC Auda

03.07.2016

10:00 First start of the first racing day

~ 0,5 nm from breakwaters of Riga port

Offshore course 25 – 35 nm. Rīga – Rīga

04.07.2016

10:00 First start of the second racing day

~ 0,5 nm from breakwaters of Riga port

3 windward – leeward courses.

05.07.2016

10:00 First start of the third racing day

~ 0,5 nm from breakwaters of Riga port

Offshore course 50 – 60 nm. Rīga – Rīga

06.07.2016

12:00 First start of the fourth racing day

~ 0,5 nm from breakwaters of Riga port

Offshore course 60 – 90 nm. Rīga – Roja

07.07.2016

15:00 Day of popularisation of the sailing sport. Roja

08.07.2016

10:00 First start of the fifth racing day.

~ 0,5 nm from breakwaters of Roja port

Offshore course 15 – 25 nm. Roja - Roja

19:00 Closing and Prize giving ceremonies

6.6 During the offshore course on third day there will be checkpoint outside Engure harboar. That means during day three there will be two stages: 1st Rīga – Engue, 2nd Rīga – Engure – Rīga.

6.7 The stages and starting times could be changed. Notice regarding changes will be announced during the skippers meetings and on the official notice boards.

6.8 Skippers meetings will be announced with hoisted signal flag “Lima”

7. Sacensību instrukcijas

7.1 Sacensību instrukcija būs pieejama, reģistrējoties regatei 02.07.2016 no plkst. 11:00

7.2 Sacensību instrukcija tiks izlikta katrā sacensību ostā pie informācijas dēļa.

7. Sailing Instruction

7.1 Sailing instruction will be available after 11:00 on 02.07.2016 in the Race Office.

7.2 Sailing instruction will be posted on the official

notice boards in all harbours where regatta will enter.

8. Uzvarētāju noteikšana un vērtēšana

8.1 Visās ORC klasēs, ieskaites grupās vērtēšana notiks pēc Performance Line Offshore un Inshore vērtēšanas metodes.

8.2 Garie braucieni tiks vērtēti pēc Performance Line Offshore, bet īsās distances tiks vērtētas pēc Performace Line Inshore

8.3 Uzvarētājus LYS un M (TEXEL) grupas jahtu braucienos noteiks pēc izlabotā laika, kur laika korekcija tiks veikta, pamatojoties uz jahtas sacensību balli.

8.4 Vērtēšana notiks pēc Low-Point punktu skaitīšanas sistēmas.

8.5 Otrās sacensību dienas īsās distances (rezultātus summējot) tiks ieskaitītas kā viens posms.

8.6 Ieskaitīti tiks visi posmi.

8. Scoring

8.1 In all ORC entry groups Performance Line Offshore and Inshore scoring methods will apply.

8.2 For long stages Performance Line Offshore scoring method will be in use, for Windward - Leeward coursee Performance Line Inshore scoring method will be in use.

8.3 In LYS and Multihull entry groups time-on-time scoring method will apply. Corrected time will be calculated according to LYS or TEXEL scoring coefficient.

8.4 The Low Point scoring system will apply to all entry groups.

8.5 Windward - Leeward course races of second racing day, sum of all races will be counted as one stage.

8.6 All stages will be counted in overall ranking.

9. Uzvarētāju apbalvošana

9.1 Katrā ieskaites grupā jahtas izcīnīs Latvijas Jūras burāšanas čempiona titulu.

9.2 Katra posma uzvarētāji tiks apbalvoti ar Baltic Open regatta balvām

9.3 Čempionāta uzvarētāji, otro un trešo vietu ieguvēji saņems Latvijas čempionāta medaļas.

9.1 Winner of each entry group will be awarded with title of Latvian Offshore Champion 2015

9.4 Tikai pirmās divas vietas apbalvos, ja TEXEL ieskaites grupā sacensībās būs piedalījušās četras jahtas.

9. Prizes

9.1 Winner of each entry group will be awarded with title of Latvian Offshore Champion 2015

9.2 Winners after each leg will be awarded with Baltic Open Regatta prizes.

9.3 Three best scored boats of each entry group will be awarded with medals of Latvian Offshore Championship.

9.4 Two best scored boats of TEXEL entry group will be awarded if four competitors will race.

10. Tauvošanās

10.1 Sacensību laikā starp braucieniem jahtām jāatrodas tām norādītajās vietās.

10. Moorings in harbours

10.1 All participating boats between the races must be moored in dedicated areas during Regatta.

11. Jahtu izcelšanas ierobežojumi

11.1 Sacensību laikā jahtas nedrīkst izcelt no ūdens, izņemot uz laiku ar iepriekšēju rakstisku sacensību komitejas atļauju.

11. Haul-Out Restrictions

11.1 Yachts shall not be hauled out during Regatta except if written permission is received from Race Committee.

12. Radiosakari

12.1 Izņemot avārijas situāciju, sacensību laikā jahta nedrīkst veikt radio raidījumus, ne arī saņemt radio ziņojumus, kas nav pieejami visām jahtām.

12.2. Sazināšanās ar Sacensību komiteju notiks pa VHF 72 kanālu.

12. Radio Communications

12.1 Except in an emergency, a boat shall neither make radio transmissions while racing nor receive radio communications not available to all boats.

12.2 Radio communication with Race Committee will be on VHF channel 72.

13. Atbildība

13.1 Sacensību dalībnieki piedalās regatē paļaujoties tikai uz savu risku.

13.2 Sacensību rīkotāji un Sacensību komiteja, nav atbildīgi par varbūtējām avārijām, nelaimes gadījumiem, dzīvības vai veselības zaudēšanu vai kaitējumiem to mantai, pirms sacensībām, sacensību laikā vai pēc tām.

13. Disclaimer of Liability

13.1 Competitors participate in the regatta entirely

at their own risk.

13.2 The organizing authority and Race Committee will not accept any liability for possible collisions, incidents, personal injury or death, material damage in conjunction with or prior to, during, or after the regatta.

14. Papildus informācija

14.1 Nepieciešamo papildus informāciju var saņemt:


LZS

Valters Romans , mob. +37129235659

e-pasts valters@laivulietas.lv


BOR

Igo Zanders , mob. +37129640011

e-pasts igo.zanders@balticopen.lv

Normunds Mačukāns , mob. +37126114414

e-pasts normunds@jahtklubsauda.lv

14. Further Information

14.1 For further information please contact:


LZS

Valters Romans , mob. +37129235659

e-mail: valters@laivulietas.lv


BOR

Igo Zanders, mob. +37129640011

e-mail: igo.zanders@balticopen.lv

Normunds Mačukans, mob. +37126114414

e-mail: normunds@jahtklubsauda.lv



PDF
jan 6 02:36

2016. GADA LATVIJAS ATKLĀTAIS JŪRAS BURĀŠANAS ČEMPIONĀTS

BALTIC OPEN RaEGATTA


02. jūlijs – 08. jūlijs 2016.


SACENSĪBU INSTRUKCIJA


1. NOTEIKUMI

1.1 Sacensībās tiks pielietoti:

1.1.1 2013.- 2016. gada Burāšanas sacensību noteikumi (BSN). No saulrieta līdz saullēktam RRS otrā daļa, lai izvairītos no sadursmēm uz ūdens, tiks aizstāta ar I.R.P.C.S./ColRegs/International Regulations for Preventing Collisions at Sea.

1.1.2 No saulrieta līdz saullēktam, kā arī sliktas redzamības apstākļos navigācijas gaismām ir jābūt ieslēgtām.

1.1.3 Apmērīšanas sistēma ORC, derīgas ORC un ORC International mērgrāmatas.

1.1.4 Apmērīšanas sistēmas TEXEL noteikumi.

1.1.5 Apmērīšanas sistēmas LAT LYS-2016 noteikumi.

1.1.6 Starptautiskās burāšanas federācijas (ISAF) speciālie noteikumi jūrā 2016-2017.

1.1.7 Šo sacensību nolikums, turpmāk tekstā NoR.

1.1.8 Šo sacensību instrukcija, turpmāk tekstā SI.

1.1.9 Starptautiskie kuģu sadursmju novēršanas noteikumi.

1.2 Tajās var piedalīties jahtas, kas atbilst 4.vai augstākai jūrasspējas kategorijai saskaņā ar ISAF speciāliem noteikumiem jūrā un katras jahtas komandā ir vismaz trīs komandas locekļi (ieskaitot kapteini ).

1.3 Domstarpību gadījumā noteikumos dažādās valodās, noteicošais ir šo noteikumu teksts angļu valodā.

1.4 Atšķirību gadījumā starp šo sacensību nolikumu un sacensību instrukciju, par spēkā esošu tiks uzskatīta sacensību instrukcija.

1.5 Tiks mainīti BSN:

1.5.1 TEXEL grupā netiks pieņemti protesti par BSN 50. noteikuma pārkāpumiem


2. SACĪKSTES KLASIFIKĀCIJA UN REKLĀMAS

2.1 Dalībniekiem ir pienākums uz sacīkšu inventāra uzstādīt organizatora sagādātas reklāmas, kā to nosaka ISAF 20. regula.

2.2 Sacensību Komitejai (SK) ir tiesības pieprasīt dalībniekiem uz jahtām uzstādīt video un globālās pozicionēšanas iekārtas, par kurām izmaksas sedz pats organizators.

2.3 Organizators uz ierobežotu laiku (Izbraucot vai atgriežoties) papildus jahtu apkalpei uz tām var izvietot televīzijas pārstāvju grupu. Visiem citiem jahtu apmeklētājiem ir jābūt apkalpes sarakstos.




3. SACENSĪBU INSTRUKCIJAS IZMAIŅAS UN RĪKOJUMI SACENSĪBU DALĪBNIEKIEM

3.1 Jebkuras izmaiņas regates instrukcijā tiks izvietotas jahtklubā ‘’Roja’’ un jahtklubā ‘’Auda uz oficiālā ziņojumu dēļa (OZD) ne vēlāk kā divas stundas pirms attiecīgās dienas pirmā starta.

3.2 Paziņojumi dalībniekiem tiks publicēti uz OZD.

3.3 Reizē ar ziņojumiem tiks pacelts karogs L uz sacensību komitejas jahtas vai attiecīgā šīs instrukcijas 3.1. punktā minētā jahtkluba karogmastā.




4. SIGNĀLI, KAS TIKS DOTI KRASTĀ

4.1 Signāli krastā tiks doti Audas un Rojas jahtklubā . Paziņojumu uzstādīšana un noņemšana tiks paziņota kopā ar skaņas signālu un iespējams izmantojot rāciju VHF kanālā Nr. 72. Skaņas signālu un paziņojumu caur rāciju neuztveršana nav pamats protesta iesniegšanai un jautājuma izskatīšanai. (Tas maina RRS 60.1 (b) un RRS 62.1).

4.2 Ja krastā ir pacelts karogs Y, BSN 40. noteikums ir spēkā visu laiku, kamēr jahtas ir uz ūdens.

4.3 Ja krastā tiek uzstādīts karogs “AP”, sagatavošanās signāls netiks dots atrāk kā 90 minūtes pirms “AP” karoga uztādīšanas


5. REGATES PROGRAMMA

5.1 02.07.2016

11:00-18:00 Dalībnieku reģistrācija.

11:00-18:00 Jahtu apmērīšana un pārbaude

19:00 Sacensību atklāšanas ceremonija Jahtklubā Auda

5.2 03.07.2016.

09:55 Brīdinājuma signāls pirmās dienas pirmajam startam, starts ~0.5jj no Daugavas molem 1 gara distance 25-35jj Riga-Riga.

5.3 04.07.2016.

09:55 Brīdinājuma signāls otrās dienas pirmajam startam, starts ~0.5jj no Daugavas molem 3 isas distances.

5.4 05.07.2016.

09:55 Brīdinājuma signāls trešās dienas pirmajam startam, starts ~0.5.jj no Daugavas molem 1 gara distance 50-60jj Riga-Riga .

5.5 06.07.2016.

11.55 Brīdinājuma signāls ceturtās dienas pirmajam startam, starts ~0.5.jj no Daugavas molem 1 gara distance 60-90jj Riga-Roja.

5.6 07.07.2016.

14:55 Brīdinājuma signāls “Mediju regatei” 05.jj uz NO no Rojas ostas.

5.7 08.07.2016.

09:55 Brīdinājuma signāls piektas dienas pirmajam startam, starts ~0.5jj uz NO no Rojas ostas 1 gara distance 15-25jj.

19:00 Sacensību noslēgums un apbalvošana Roja.

5.8 Sacencību programa laika un citu nelabvēlīgu apstākļu gadījumā var tikt mainīta. Šajā gadījumā izmaiņas tiks paziņotas pirms katra posma ne vēlāk kā kapteiņu sapulcē.


6. IESKAITES UN STARTA GRUPAS, GRUPU KAROGI


6.1 1.ieskaites grupa-ORC;

2.ieskaites grupa-LAT LYS 1;

3.ieskaites grupa-LAT LYS 2;

4.ieskaites grupa-LAT LYS 3;

5.ieskaites grupa-TEXEL daudzkorpusu jahtas.

6.2 Jahtu sadalījums klasēs un starta grupās tiks noteikts ar Regates komitejas lēmumu pamatojoties uz nolikuma 4. punktu, pieteikumos sniegto informāciju un pieteikto jahtu skaitu. Atkarībā no pieteikumu skaita, ieskaites un starta grupas var tikt paplašinātas. Dalībnieku sadalījums ieskaites grupās būs pieejams uz ziņojumu dēļa Audas jahtklubā vienu stundu pēc dalībnieku reģistrācijas beigām.

6.3 Regatē kā grupu karogi tiks lietoti ciparu karogi;


1.Starta grupa-ORC karogs nr.,,1”

2.Starta grupa-LAT LYS 1 karogs nr.,,2’’

3.Starta grupa-LAT LYS 2 karogs nr.,,3’’

4.Starta grupa-LAT LYS 3 karogs nr.,,4’’

5.Starta grupa- TEXEL karogs nr „5”


7. SACENSĪBU RAJONS

7.1 Sacensības notiks Rīgas līcī no 2016.gada 08. jūlija līdz 8. jūlijam.

7.2 ”Mediju regate “ notiks Roja 8. jūlijā.



8. DISTANCES

8.1 Distanču shēmas un startu skaits tiks paziņoti izvietojot informāciju uz ziņojuma dēļa Audas un Rojas jahtklubos, ne velāk kā 2 (divas) stundas pirms attiecīgās dienas pirmā starta.

8.2 Starta līnija atrodas starp zīmi uz Regates galvenā tiesnešu kuģa (oranžs karogs) un sarkano starta boju (ar sarkano karogu).

8.3 Finiša līnija atrodas starp dzeltenu boju (pirktsts) un zīmi (zils karogs) uz Regates galvenā tiesniešu kuģa vai krastā starp zīmi - zilo karogu un noteikto finiša boju.

8.4 SK laiva, kura tiks izmantota starta/fniša procedūras laikā var netikt noenkurota un var tikt uz vietas noturēta ar dzinēju palīdzību.

8.5 Ja O-karogs pacelts virs galvenā tiesneša kuģa, tas nozīmē, ka papildus marka (oranaza boja) ir izlikta 0.8jj virsvējā no starta līnijas.

8.5.1 Pacelts O-karogs kopā ar zaļu trīsstūri nozīmē - atstāt dzelteno boju labajā bortā.

8.5.2 Pacelts O-karogs kopā ar sarkanu četrstūri nozīmē - atstāt dzelteno boju kreisajā bortā.


9. STARTS UN FINIŠS, SIGNĀLI.

9.1 Braucienu starts tiks dots atbilstoši BSN 26.noteikumam. Brīdinājuma signāls tiks dots piecas minūtes pirms starta signāla. Starta signāls kārtējai grupai ir sagatavošanās signāls nākamajai starta grupai.

9.2 Jahtas, kurām nav dots brīdinājuma signāls, nedrīkst atrasties starta rajonā laikā, kad tiek dots starts citām klasēm.

9.3 Jahta, kura startēs vēlāk kā 10 minūtes pēc tās grupas starta signāla, tiks bez izskatīšanas vērtēta kā DNS (nestartēja). (Tas maina RRS 60.1 (b) un RRS 62.1).

SK īpašos gadījumos ir tiesīga pagarināt šo 10 minūšu limitu

9.4 Visi signāli var tikt atkārtoti izmantojot rāciju VHF kanālā Nr. 72. Paziņojumiem ar rācijas starpniecību ir informatīvs raksturs. Nepilnības paziņojumos caur rāciju nav pamats protesta iesniegšanai un jautājuma izskatīšanai. (Tas maina RRS 60.1 (b) un RRS 62.1).

9.5 SK identificēs pāragri startējušās laivas un šo informāciju paziņos caur rācijas VHF 72. Kanālu. Informācijas nodošana vai nesaņemšana caur rāciju nav pamats protesta iesniegšanai un jautājuma izskatīšanai. (Tas maina RRS 60.1 (b) un RRS 62.1).

9.10 Ja jahta finišē tumšajā diennakts laikā, tad tai caur rācijas VHF 72.kanālu ir jāsazinās ar SK vienu jūdzi pirms finiša un uz finiša līnijas ir jaizgaismo numurs uz buras.


10. KONTROLLAIKS UN FINIŠA LAIKS

10.1 Garās distances kontrollaiks tiek noteikts 30% no attiecīgās ieskaites grupas pirmās laivas distancē pavadītā laika.

10.2 Jahtas, kas garajās distancēs pavadīs par 30% ilgāk kā savas grupas pirmā jahta, tiks ieskaitītas ka nefinišējušas (DNF), izņemot DSQ ,BDF, OCS, RAF, RDG, DGM vai DNE gadījumos. Tas izmaina BSN 35. punktu.

10.3 Īsās distancēs kontrollaiks tiks paziņots kopā ar distances shēmu.


11. PROTESTI UN PRASĪBAS ATJAUNOT REZULTĀTU

11.1 Protestiem jābūt sagatavotiem saskaņā ar RRS 60 un 61.

11.2 Protestu veidlapas ir pieejamas sacensību birojā. Pilnīgs protests ir jāiesniedz sacensību birojā nīdz noteiktā protestu laika beigām. Protestu laika ierobežojums ir 90 minūtes pēc pēdējās konkrētajā dienā finišējušās jahtas.


11.3 Par nolūku protestēt caur rāciju ir jāpaziņo SK, Savukārt SK saņemtā informācija ir jāapstiprina.

Protesta karogam ir jābūt paceltam stundu pēc incidenta, kā arī jahtai finišējot. (Tas maina RRS 61.1).


11.4 Ziņojumi tiks izlikti ne vēlāk kā 30 (trīsdesmit) minūtes pēc protesta laika limita, lai informētu dalībniekus par izskatīšanu, kurā viņi ir izskatīšanas puses vai nosaukti kā liecinieki. Izskatīšana notiks protestu izskatīšanas telpā, kura tiks noteikta atsevišķi.

11.5 Ziņojumi par sacensību komitejas protestiem un protestu komitejas protestiem attiecīgi tiks izlikti uz oficiālā ziņojumu dēļa Audas un Rojas jahtklubā, lai informētu jahtas atbilstoši BSN 61.1(b) noteikumam.

11.6 Pēdējā sacensību dienā pieprasījumam atjaunot protesta izskatīšanu jābūt iesniegtam

(a) Iekļaujoties protestu laika ierobežojumā jap use, kura pieprasa atvēršanu par lēmumu ir informēta iepriekšējā sacensību dienā;

(b) ne vēlāk kā 30 minūtes pēc puses, kura pieprasa atvēršanu informēšanas par lēmumu tajā pašā dienā.

Tas maina RRS 66.

11.7 protests par jahtu, kas iespējams ir pārkāpusi BSN 2.daļas noteikumus vai IPRCAS noteikumus jahtai ar ceļa tiesībām, vai BSN 31.punktu var tikt atrisināts arbitrāžā, ja pusām un protestu komitejai tas šķiet lietderīgi. Skatīt SI Pielikumu Nr.1. Tas maina BSN 63. un 64. punktus.


12.UZVARĒTĀJU VĒRTĒŠANA UN APBALVOŠANA

12.1 Visās ORC klasēs, ieskaites grupās vērtēšana notiks pēc Performance Line Offshore un Inshore vērtēšanas metodes.

12.2 Garie braucieni tiks vērtēti pēc Performance Line Offshore, bet īsās distances tiks vērtētas pēc Performace Line Inshore

12.3 Uzvarētājus LYS un M (TEXEL) grupas jahtu braucienos noteiks pēc izlabotā laika, kur laika korekcija tiks veikta, pamatojoties uz jahtas sacensību balli.

12.4 Vērtēšana notiks pēc Low-Point punktu skaitīšanas sistēmas.

12.5 Otrās sacensību dienas īsās distances (rezultātus summējot) tiks ieskaitītas kā viens posms.

12.6 Ieskaitīti tiks visi posmi.


13. SODA SISTĒMA

13.1 Punktu sods (BSN 44.3.punkts) netiks pielietots.

13.2 Tiks mainīts BSN 44.1, ja jahta pārkāpj kādu vai vairākus 2. daļas notekumus tad viņai jāattaisnojas ar vienu apli .

13.3 Kā alternatīvu protestu komiteja var sodīt BSN 2. un 3. daļas noteikumus pārkāpušo jahtu lidz 10% no izlabotā laika attiecīgajā posmā.


14. KOMANDAS UN EKIPĒJUMA AIZVIETOŠANA

14.1 Dalībnieku aizvietošana netiks atļauta bez iepriekšējas galvenā tiesneša rakstiskas atļaujas.

14.2 Bojāta vai pazaudēta ekipējuma aizvietošana netiks atļauta, ja vien to neatļaus sacensību komiteja. Lūgums par aizvietošanas atļauju ir jāiesniedz komitejā pie pirmās saprātīgās iespējas.


15. APRĪKOJUMA UN APMĒRĪŠANAS PĀRBAUDE

15.1 Jahtas vai aprīkojuma atbilstība klases noteikumiem un sacensību instrukcijai var tikt pārbaudīta katrā laikā. Kad jahta atrodas uz ūdens, sacensību komitejas tiesnesis vai mērītājs var dot rīkojumu jahtai nekavējoties doties uz noteikto vietu pārbaudes veikšanai.



16. BRAUCIENA ATLIKŠANA, PĀRCELŠANA, ANULĒŠANA

16.1 Brauciena atlikšana un anulēšana tiks paziņota saskaņā ar BSN.

16.2 Distances atcelšana vai atlikšana var tikt papildus izziņota pa rācijas 72. kanālu vai izmantojot mobilos sakarus. Tas izmaina BSN 32. un 33. punktus.

16.3 Ziņojuma nesaņemšana nevar būt par pamatu prasībai atjaunot rezultātu. Tas izmaina BSN 62.1(a) punktu.


17. JAHTU IZCELŠANA

Jahtas bez rakstiskas SK piekrišanas nedrīkst būt izceltas pēc 03.07.2016 plkst. 09.00.


18. EKOLOĢISKIE NOTEIKUMI

Atrodoties ostās vai jūrā visām ekipāžām ir jārespektē visi ar to saistītie noteikumi, lai novērstu vides piesārņojumus un tās bojāšanu.

19. ELEKTRONISKAIS APRĪKOJUMS

Visu veidu elektroniskai aprīkojuma lietošana ieskaitot radaru, GPS uc. ir atļauta. Laikapstākļu informācijas iegūšana no visiem avotiem ir atļauta. (Tas maina RRS 41).


20. ATTEIKŠANĀS NO ATBILDĪBAS UN ĪPAŠIE NOTEIKUMI

20.1 Dalībnieki piedalās sacensībās pilnīgi uz savu risku (sk. BSN 4.noteikumu „Lēmums piedalīties braucienā”). Sacensību rīkotājs neuzņemas nekādu atbildību par materiāliem bojājumiem vai cilvēku savainošanu, vai nāves gadījumu, kas radušies pirms regates, regates laikā vai pēc regates.

20.2 Jahtai, kura jebkāda iemesla dēļ ir atstājusi distanci Regates laikā, nekavējoties pie pirmās iespējas, jāpaziņo par šo savu rīcību Regates tiesnešu komitejai pa talr. +37129393479 jebkurā diennakts laikā, un/vai pa rācijas 72 kanālu.

20.3 Par katru gadījumu, kad tika lietots motors cilvēku glābšanai, palīdzības sniegšanai vai citos drošības nolūkos, ir jāiesniedz sacensību komitejai paskaidrojumu raktiskā formā uzreiz pēc ierašanās, uzrādot visus šādas nepieciešamības iemeslus.


Sacensību Komiteja



LATVIAN OPEN OFFSHORE SAILING CHAMPIONSHIP 2016

BALTIC OPEN REGATTA


02. July – 08. July 2016


SAILING INSTRUCTION


1. RULES

1.1 The regatta will be governed by rules as defined in:

1.1.1 ISAF Racing Rules of Sailing 2013-2016, (RRS) Between sunset and sunrise, Part 2 of the RRS will be replaced by the I.R.P.C.S./ColRegs/International Regulations for Preventing Collisions at Sea.

1.1.2 From sunset to sunrise and in case of poor visibility, the navigation lights must be switched on.

1.1.3 ORC Club/ORC rating system rules, ORC Club and ORC International measurement books will be accepted

1.1.4 TEXEL measurement system rules

1.1.5 LAT-LYS 2016 measurement system rules

1.1.6 ISAF Offshore special regulations 2016-2017.


1.1.7 Notice of Race of this regatta, further in text NoR

1.1.8 Sailing Instruction of this regatta, further in text SI

1.1.9 International Regulations for Preventing Collisions at Sea, further in text COLREG

1.2 Participating boats must comply with ISAF Offshore Special Safety regulations, category 4 or higher and minimum crew of 3 crew members (including Captain ).


1.3 If there is a conflict between languages in document, the English text will take precedence.

1.4 If there is a conflict between Sailing instructions and this Notice of Race, then Sailing Instruction will take precedence.

1.5 Following RRS will be changed:

1.5.1 In TEXEL group protests for breach of RRS 50 will be rejected.


2. EVENT CLASSIFICATION AND ADVERTISING

2.1. Boats may be required to display advertising chosen and supplied by the organizing authority as stated in ISAF Regulation 20.

2.2. The Organizing Authority may also require the installation, at no cost to competitors, of onboard video cameras, position devices.

2.3 The Organizing Authority may direct a television team to be on board a boat additional to the crew list, for a limited period during the departure or arrival phases. Other guests on board shall be on the crew list.



3. AMENDMENTS TO THE SAILING INSTRUCTION AND NOTICES TO COMPETITORS

3.1 Any changes in the Sailing Instruction will be posted at the official notice board (ONB) located in, Rojas YC, and YC Auda not later than 2(two) hour before first warning signal on the day it will take effect.

3.2 Notices to competitors will be posted on the ONB.

3.3. At the same time with the notice the flag L (“Lima”) will be raised up on the Race committee boat or in the yacht clubs mentioned in SI paragraph 3.1.




4. SIGNALS MADE ASHORE

4.1 Signals made ashore will be displayed in Auda YC and Rojas YC. The display or removal of signals will be announced by sound signal and possibly via radio on VHF Channel 72. There will be no grounds for request of redress in the case of mistakes or omission of sound or radio signals. (This amends RRS 60.1 (b) and RRS 62.1 ).

.

4.2 If the flag Y is displayed, the RRS Article 40. applies while the sailboats are on the water.

4.3 When Flag “AP” is displayed ashore, no Warning Signal will be made prior to 90 minutes after “AP” is lowered ashore.


5. SCHEDULE OF RACES

5.1 02.07.2016

11:00-18:00 Registration

11:00-18:00 Measurement and inspection

19:00 Opening ceremony of regatta in YC Auda

5.2 03.07.2016

09:55 Warning signal of the first start of the day, start lane ~0,5 miles from Riga harbour breakwaters Offshore course 25-35 nm Riga-Riga .

5.3 04.07.2016

09:55 Warning signal of the first start of the sekond day, start lane ~0,5 miles from Riga harbour breakwoters ,3 windward-leeward distances.

5.4 05.07.2016

09:55 Warning signal of the first start of the third day, start lane ~0,5 miles from Riga harbour breakwaters Offshore course 50-60nm Riga-Riga

5.5 06.07.2016

09:55 Warning signal of the first start of the fourth day, start lane ~0,5 mile from Riga harbour breakwaters distance 60-90nm Riga – Roja.

5.6 07.07.2016

14:55 Warning signal of the “Media Regatta” start iane 05nm NO from Roja harbour piers.

5.7 08.07.2016 09:55 Warning signal of the first start of the fifth day, start lane ~0,5 miles NO from Roja port breakwaters Offshore coorse 15-25 nm.

19:00 Closing and Prize giving ceremony in Roja.

5.8 The races may be re-sheduled when required by weather conditions or other circumstances. Changes will be announced before each leg as indicated in SI paragraph 3.


6. ENTRY GROUPS, STARTING GROUPS AND GROUP FLAGS

6.1 1ST Entry group – ORC

2ND Entry group – LAT LYS 1

3RD Entry group – LAT LYS 2

4TH Entry group- LAT LYS 3

5TH Entry group – TEXEL multihulls

6.2 Dividing into entry groups and starting groups will be announced by Race committee decision as per NoR paragraph 4, entry form information and numbers of entries. As per amount of valid entries the Entry and Starting groups can be increased. Final entry groups and starting groups will be announced on the official notice board in Auda YC 1 (one) hour after end of registration time.

6.3 Numerical pennants as Group flags for Starting groups will be used;

1ST starting group ORC pennant No 1

2ND starting group LAT LYS 1 pennant No 2

3RD starting group LAT LYS 2 pennant No 3

4TH starting group LAT LYS 3 pennant No 4

5TH starting group TEXEL pennant No 5


7. RACING AREA

7.1 Racing will take place in Gulf of Riga from 03th of Julu till 08th of July

7.2 “Media Regatta” will take place near Roja Harbor 08.07.2016.


8. THE COURSES

8.1 Description of the races will be posted on the official notice boards in Audas YC and Rojas YC not later than 2 (two) hours before warning signal of first race of each day.

8.2 The starting line will be between orange flag on race committee boat and red boy with red flag.

8.3 The finishing line will be between yellow cylindrical mark in diameter 0,2 meters and blue flag on the race committee boat or ashore between blue flag and assigned finishing buoy.

8.4 The Race Committee Boat and/or Service boat on the starting/ finishing line may hold their position with the use of engines.

8.5 If flag “Oscar” is hoisted on the race committee boat then additional oranze mark is established 0,8 miles upwind from start line.

8.5.1 Hoisted flag “Oskar” together with green triangular means to leave yellow mark to starboard.

8.5.2 Hoisted flag “Oscar” together with red square means to leave yellow mark to port.


9. STARTING AND FINISHING, SIGNALS

9.1 Races will be started as per RRS rule 26. Warning signal will be given 5 minutes before starting signal. Starting signal will be also warning signal to next starting group.


9.2 Boats, whose warning signal has not been made, shall avoid starting line during the starting sequence for other starting classes.

9.3 If a boat will not start within 10 minutes after its group’s starting signal, it will be recorded as DNS (did not start). (This amends RRS 60.1 (b) and RRS 62.1).

The Race Committee may extend the limit of 10 minutes for special circumstances.

9.4 All signals may be repeated on VHF channel 72. Radio signals are for information only. There will be no grounds for request of redress in the case of omission or mistakes in the broadcast of radio signals. (This amends RRS 60.1 (b) and RRS 62.1).

9.5 The Race Committee will identify and hail OCS boats on VHF Channel 72. Failure to transmit such information, receive such notification, or the order in which recalled boats are broadcast – will not be grounds for redress. (Amends RRS 60.1 (b) and RRS 62.1).

9.10 Boats shall contact the Race Committee on VHF Channel 72 one mile before finishing and sail number must be lighted out in dark.


10. TIME LIMITS

10.1 The time limit for the Offshore course is 30% of the time on distance of the first finishing boat in the group.


10.2 Boats, who will be exceeding time limits of course, will be recorded as DNF (did not finish), except those who are scored DSQ, BFD, OCS, RAF, RDG, DGM or DNE. This changes RRS rule 35.


10.3 Time limits for Windward – Leeward courses will be announced together with course diagram.


11. PROTESTS AND REQUEST FOR REDRESS

11.1 Protests shall be made in accordance with RRS 60 and 61.

11.2 Protests forms are available at the Race Office. The completed protest form shall be lodged in the Race Office at the appropriate time limit. The protest time limit is 90 minutes after the last boat has finished the last the last race of the day.

11.3 The protest must be communicated by radio to the Race Committee or the Race Office and acknowledged by the RC.

The protest flag shall be flown for one hour after the incident and for the finish. (Amends RRS 61.1).

11.4 Notice of hearing, to inform involved parties and witnesses, will be posted on the notice boards not later than 30 minutes after the protest time limit. Hearing will be held in the protest room, which will be defined.


11.5 Notices of protests by the Race committee or Protest committee will be posted on notice boards in Audas YC and Rojas YC, to inform boats under RRS rule 61.1(b).


11.6 On the last day of the regatta a request for reopening a hearing shall be delivered

(a) within the protest time limit if the party requesting reopening was informed of the decision on the previous day;

(b) not later than 30 minutes after the party requesting reopening was informed of the decision on that day.

This changes RRS 66.

11.7 A protest of a boat that may have broken a rule of part 2, or the IPRCAS right of way rules,or rule 31 may be resolved by arbitration if the parties and the protest committee feel it is appropriate. See Addendum 1 of SI. This changes rules 63 and 64.


12. SCORING AND PRIZES

12.1 In all ORC entry groups Performance Line Offshore and Inshore scoring methods will apply.


12.2 For long stages Performance Line Offshore scoring method will be in use, for Windward - Leeward coursee Performance Line Inshore scoring method will be in use.

12.3 In LYS and Multihull entry groups time-ontime scoring method will apply. Corrected time will be calculated ccording to LYS or TEXEL scoring coefficient.

12.4 The Low Point scoring system will apply to all entry groups.

12.5 Windward - Leeward course races of second racing day, summ of all races will be counted as one stage.

12.6 All stages will be counted in overall ranking.


13. PENALTY SYSTEM

13.1 RRS rule 44.3 will not be applied.

13.2 RRS rule 44.1 changed from two turns to one turn 0 if boat will breach rules of part 2.


13.3 Time correction penalty up to 10 % from corrected time in distance can be used by Protest Committee as alternative penalty for breach of RRS rules of part 2 and part 3

14. REPLACEMET OF CREW AND EQUIPMENT

14.1 Replacement of crew will be allowed only with written permission from Race Committee.

14.2 Substitution of damaged or lost equipment will not be allowed unless approved by the Race Committee. Request for substitution shall be made to the Race Committee at the first reasonable opportunity.


15. MEASUREMENT AND INSPECTION OF EQUIPMENT

15.1 A boat or equipment may be inspected at any time for compliance with the class rules and sailing instructions. On the water boat can be instructed by the race committee or measurer to proceed immediately to a designated area for inspection.


16. RACE ABANDONING AND POSTPONEMENT

16.1 Postponement and cancellation of the race will be announced as per RRS.

16.2 Abandoning or postponing of the course can be additionally announced by VHF Ch 72 and by mobile communication. This changes RRS rules 32 and 33.

16.3 Default of report mentioned in SI point 16.2 cannot be used as ground for redress. This changes RRS rule 62.1(a)


17. HAULING OUT

Boats shall not be hauled out after 09.00 hours on July 3rd, 2016, without prior written permission of the RC.


18. ECOLOGICAL RULES

While moored and at sea all boats shall respect all the rules to prevent pollution and environment damages.



19. ELECTRONIC EGUIPMENT

All types of electronic aids, including radar, GPS, etc., are permitted. Weather information from any source is permitted. (Amends RRS 41).



20. DISCLAIMER OF LIABILITY


20.1 Competitors participate in the regatta entirely at their own risk. See RRS rule 4, Decision to Race. The Organizing Authority will not accept any liability for material damage or personal injury or death sustained in conjunction with or prior to, during, or after the regatta.


20.2 If the boat has left a distance during a race, it has to notify the Race Committee as soon as possible to phone number +371 29393479 and/or VHF Ch 72 at any time of the day.


20.3 Written statement must be delivered to Race Committee immediately after arrival if mechanical propulsion has been used during the racing for safety of persons, safety of own or other boats. Statement must include full description of the incident.


Race Committee



PDF