facebook_pixel

Baltic Open, Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts

17.07 - 22.07, Riga


Organizatori: LZS, JKA
17.07
19 C°
SW ↗ 6 m/s
18.07
19 C°
W → 7 m/s
19.07
19 C°
W → 3 m/s
20.07
18 C°
NW ↘ 4 m/s
21.07
18 C°
N ↓ 3 m/s
22.07
18 C°
N ↓ 5 m/s

Grafiks


Ziņojumi

  • CORRECTION in Notice No 10 - Race Course - Roomassaare-Roomassare - July 22


    LYS 1  ~ 11 jj


    Start ~ 1 nm uz W no Romasāres moliem starp dzeltenu boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa

    1. zīme Kuresāres S boja 58.11,28N 22.27,0E ar kreisto bortu

    2. zīme Vahases W boja 58.6,64N 22.24,82E ar kreiso bortu

    3. zīme Kuresāres S boja 58.11,28N 22.27,0E ar labo bortu
    Finišs pie Romasāres pieņemšanas bojas 58.11,97N 22.30,78E starp dzeltenu boju un zilo karogu uz tiesnešu kuģa

    LYS 1  ~ 11 nm

    Start
    ~ 1 nm to W from Roomassaare breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat

    Mark 1 Kuressaare S buoy 58.11,28N 22.27,0E to be left port

    Mark 2 Vahase W buoy 58.6,64N 22.24,82E to be left port

    Mark 3 Kuressaare S buoy buoy 58.11,28N 22.27,0E to be left starboard
    Finish near Roomassaare clear water buoy 58.11,97N 22.30,78E between yellow buoy and blue flag on the RC boat

    LYS 2  ~ 11 jj


    Start ~ 1 nm uz W no Romasāres moliem starp dzeltenu boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa

    1. zīme Kuresāres S boja 58.11,28N 22.27,0E ar kreisto bortu

    2. zīme Vahases W boja 58.6,64N 22.24,82E ar kreiso bortu

    3. zīme Kuresāres S boja 58.11,28N 22.27,0E ar labo bortu
    Finišs pie Romasāres pieņemšanas bojas 58.11,97N 22.30,78E starp dzeltenu boju un zilo karogu uz tiesnešu kuģa


    LYS 2  ~ 11 nm

    Start
    ~ 1 nm to W from Roomassaare breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat

    Mark 1 Kuressaare S buoy 58.11,28N 22.27,0E to be left port

    Mark 2 Vahase W buoy 58.6,64N 22.24,82E to be left port

    Mark 3 Kuressaare S buoy buoy 58.11,28N 22.27,0E to be left starboard
    Finish near Roomassaare clear water buoy 58.11,97N 22.30,78E between yellow buoy and blue flag on the RC boat




  • Notice No 10 - Race Course - Roomassaare-Roomassare - July 22


    LYS 1  ~ 11 jj


    Start ~ 1 nm uz W no Romasāres moliem starp dzeltenu boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa

    1. zīme Kuresāres S boja 58.4,28N 22.27,0E ar kreisto bortu

    2. zīme Vahases W boja 58.6,64N 22.24,82E ar kreiso bortu

    3. zīme Kuresāres S boja 58.4,28N 22.27,0E ar labo bortu
    Finišs pie Romasāres pieņemšanas bojas 58.11,97N 22.30,78E starp dzeltenu boju un zilo karogu uz tiesnešu kuģa

    LYS 1  ~ 11 nm

    Start
    ~ 1 nm to W from Roomassaare breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat

    Mark 1 Kuressaare S buoy 58.4,28N 22.27,0E to be left port

    Mark 2 Vahase W buoy 58.6,64N 22.24,82E to be left port

    Mark 3 Kuressaare S buoy buoy 58.4,28N 22.27,0E to be left starboard
    Finish near Roomassaare clear water buoy 58.11,97N 22.30,78E between yellow buoy and blue flag on the RC boat


    LYS 2  ~ 11 jj


    Start ~ 1 nm uz W no Romasāres moliem starp dzeltenu boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa

    1. zīme Kuresāres S boja 58.4,28N 22.27,0E ar kreisto bortu

    2. zīme Vahases W boja 58.6,64N 22.24,82E ar kreiso bortu

    3. zīme Kuresāres S boja 58.4,28N 22.27,0E ar labo bortu
    Finišs pie Romasāres pieņemšanas bojas 58.11,97N 22.30,78E starp dzeltenu boju un zilo karogu uz tiesnešu kuģa

    LYS 2  ~ 11 nm

    Start
    ~ 1 nm to W from Roomassaare breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat

    Mark 1 Kuressaare S buoy 58.4,28N 22.27,0E to be left port

    Mark 2 Vahase W buoy 58.6,64N 22.24,82E to be left port

    Mark 3 Kuressaare S buoy buoy 58.4,28N 22.27,0E to be left starboard
    Finish near Roomassaare clear water buoy 58.11,97N 22.30,78E between yellow buoy and blue flag on the RC boat



    1407849938.JPG
  • Notice No 8 - Race Course - Ruhnu-Roomassaare July 21


    LYS 1  ~ 37 jj


    Start ~ 0.5 jj uz S no Roņu salas pieņemšanas bojas starp dzeltenu boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa

    1. zīme Abrukas pieņemšanas boja 58.9,34N 22.35,58E ar labo bortu

    2. zīme Romasāres pieņemšanas boja 58.11,97N 22.30,78 ar labo bortu
    Finišs pie starp Romasares molu un zaļo laterālo zīmi 

    LYS 1  ~ 37 nm

    Start
    ~ 0.5 nm to S from Ruhnu breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat

    Mark 1 Abruka clear water buoy 58.9,34N 22.35,58E to be left starboard

    Mark 2 Roomassaare clear water buoy 58.11,97N 22.30,78 to be left starboard
    Finish between Roomassaare breakwater and green lateral mark 

    LYS 1  ~ 37 jj


    Start ~ 0.5 jj uz S no Roņu salas pieņemšanas bojas starp dzeltenu boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa

    1. zīme Abrukas pieņemšanas boja 58.9,34N 22.35,58E ar labo bortu

    2. zīme Romasāres pieņemšanas boja 58.11,97N 22.30,78 ar labo bortu
    Finišs pie starp Romasares molu un zaļo laterālo zīmi 

    LYS 2 ~ 37 nm


    Start ~ 0.5 nm to S from Ruhnu breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat

    Mark 1 Abruka clear water buoy 58.9,34N 22.35,58E to be left starboard

    Mark 2 Roomassaare clear water buoy 58.11,97N 22.30,78 to be left starboard
    Finish between Roomassaare breakwater and green lateral mark 



  • Notice No 7 - Race Course - Roja-Ruhnu


    LYS 1  ~ 30 jj


    Start ~ 0.5 jj uz N no Rojas moliem starp dzeltenuboju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa

    1. zīme Roņu salas pieņemšanas boja 57.46.62N 23.17.39E ar labo bortu

    2. zīme Roņu sala ar kreiso bortu

    Finišs pie Roņu salas pieņemšanas bojas 57.46.62N 23.17.39E starp tiesniešu kuģi un dzeltenu boju


    LYS 1  ~ 30 nm


    Start ~ 0.5 nm to N from Roja breakwater between yelloybuoy and orange flag on the RC boat

    Mark 1 Ruhnu clear water buoy 57.46.62N 23.17.39E to beleft starboard

    Mark 2 Ruhnu island to be left port

    Finish near Ruhnu clearwater buoy 57.46.62N 23.17.39E, between RC boat and yellow buoy


    LYS 2 ~ 22 jj 


    Starts ~ 0.5 jj uz N no Rojas moliem starp dzeltenu boju unoranžo karogu uz tiesniešu kuģa

    Finišs pie Roņu salas pieņemšanas bojas 57.46.62N 23.17.39E starp tiesnešu kuģi un dzeltenu boju


    LYS 2 ~ 22 nm


    Start ~ 0.5 nm to N from Roja breakwater between yellow buoy and orange flag on the RC boat

    Finish near Ruhnu clearwater buoy 57.46.62N 23.17.39E, between RC boat and yellow buoy



  • Program for July 20 in Roja

    • Skippers meeting on July 20 at 09:30

    • Price giving ceremony after the skippers meeting ~10:00

    • The race on July 20 will start at 12:00


  • Notice No 5 - Race Course Riga-Roja - July 19th, 2017

    LYS 1  ~ 52 jj


    Start ~ 0.8 jj uz W no rietuma mola starp dzeleno boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa

    1. zīme Lielupes pieņemšanas boja 57.01.500N 23.55.640E ar labo bortu

    2. zīme Daugavas pieņemšanas boja 57.06.500N 23.56.938 ar kreiso bortu
    Finišs starp Rojas moliem atzīmetiem ar sarkanām un zaļām gaismām


    LYS 1  ~ 52 nm

    Start
    ~ 0.8 nm to W from west breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat

    Mark 1 Leilupe clear water buoy 57.01.500N 23.55.640E to be left starboard

    Mark 2 Daugava clear water buoy 57.06.500N 23.56.938 to be left port
    Finish between Roja breakwaters marked with red and green lights

    LYS 2 ~ 47 jj

    Starts ~ 0.8 jj uz W no rietumu mola starp dzelteno boju un oranžo karogu uz tiesniešu kuģa
    Finišs starp Rojas moliem atzīmetiem ar sarkanām un zaļām gaismām


    LYS 2 ~ 47 nm


    Start ~ 0.8 nm to W from west breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat
    Finish between Roja breakwaters marked with red and green lights

    PRO Madis Ausman


  • Changes in Notice No 4 - Race Course Riga-Riga - July 18th, 2017

    LYS 1  ~ 15 jj


    Start ~ 0.8 jj uz W no rietuma mola starp dzeleno boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa
    1. zīme dzeltena boja ~1 jj attālumā uz ~270 gradiem ar labo bortu

    2. zīme zaļā farvatera boja Nr.3 57.04.578 N 23.59.762E ar labo bortu

    3. zīme Lielupes pieņemšanas boja 57.01.500N 23.55.640E ar labo bortu
    4. zīme Daugavas pieņemšanas boja 57.06.500N 23.56.938 ar labo bortu
    Finišs netālu no zaļās farvātera bojas Nr.3 57.04.578 N 23.59.762E uz ~90 grādiem starp dzelteno boju un zilo karogu uz tiesnešu kuģa


    LYS 1  ~ 15 nm

    Start ~ 0.8 nm to W from west breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat
    1. mark yellow buoy in distance of ~1 nm to ~270 degrees to be left starboard

    2. mark green seeway buoy No 3 57.04.578 N 23.59.762E to be left starboard
    3. mark Leilupe clear water buoy 57.01.500N 23.55.640E to be left starboard
    4. mark Daugava clear water buoy 57.06.500N 23.56.938 to be left starboard
    Finish near green seeway buoy No3 57.04.578 N 23.59.762E, between yellow buoy and blue flag on RC boat

    LYS 2 ~ 11 jj

    Start ~ 0.8 jj uz W no rietumu mola starp dzelteno boju un oranžo karogu uz tiesniešu kuģa
    1. zīme dzeltena boja ~ 1 jj attālumā uz ~ 270 grādiem ar labo bortu
    2. zīme zaļa farvatera boja Nr.3  57.04.578N 23.59.762E ar labo bortu
    3. zīme Lielupes pieņemšanos boja 57.01.500N 23.55.640E ar labo bortu
    Finišs ~1 jj no dzeltenās bojas uz ~90 grādiem starp dzelteno boju un zilo karogu uz tiesniešu kuģa


    LYS 2 ~ 11 nm


    Start ~ 0.8 nm to W from west breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat
    1. mark yellow buoy in distance of ~1 nm to ~270 degrees to be left starboard

    2. mark green seeway buoy No 3 57.04.578 N 23.59.762E to be left starboard
    3. mark Leilupe clear water buoy 57.01.500N 23.55.640E to be left starboard
    Finish near green seeway buoy No3 57.04.578 N 23.59.762E, between yellow buoy and blue flag on RC boat


    Madis Ausman, PRO


  • Notice No 3 - Race Course Riga-Riga - July 18th, 2017


    LYS 1  ~ 15 jj


    Start ~ 0.8 jj uz W no rietuma mola starp dzeleno boju un oranžo karogu uz tiesnešu kuģa
    1. zīme dzeltena boja ~1 jj atālumā uz ~270 gradiem ar labo bortu

    2. zīme zaļā farvatera boja Nr.3 57.04.578 N 23.59.762E ar labo bortu

    3. zīme Lielupes pieņemšanas boja 57.01.500N 23.55.640E ar labo bortu
    4. zīme Daugavas pieņemšanas boja 57.06.500N 23.56.938 ar labo bortu
    Finišs netālu no zaļās farvātera bojas Nr.3 57.04.578 N 23.59.762E uz ~90 grādiem starp dzelteno boju un zilo karogu uz tiesnešu kuģa


    LYS 1  ~ 15 nm

    Start ~ 0.8 nm to W from west breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat
    1. mark yellow buoy in distance of ~1 nm to ~270 degrees to be left starboard

    2. mark green seeway buoy No 3 57.04.578 N 23.59.762E to be left starboard
    3. mark Leilupe clear water buoy 57.01.500N 23.55.640E to be left starboard
    4. mark Daugava clear water buoy 57.06.500N 23.56.938 to be left starboard
    Finish near green seeway buoy No3 57.04.578 N 23.59.762E, between yellow buoy and blue flag on RC boat

    LYS 2 ~ 11 jj

    Start ~ 0.8 jj uz W no rietumu mola starp dzelteno boju un oranžo karogu uz tiesniešu kuģa
    1. zīme dzeltena boja ~ 1 jj attālumā uz ~ 270 grādiem ar labo bortu
    2. zīme zaļa farvatera boja Nr.3  57.04.578N 23.59.762E ar labo bortu
    3. zīme Lielupes pieņemšanos boja 57.01.500N 23.55.640E ar labo bortu
    Finišs ~1 jj no dzeltenās bojas uz ~90 grādiem starp dzelteno boju un zilo karogu uz tiesniešu kuģa


    LYS 2 ~ 11 nm


    Start ~ 0.8 nm to W from west breakwater between yelloy buoy and orange flag on the RC boat
    1. mark yellow buoy in distance of ~1 nm to ~270 degrees to be left starboard

    2. mark green seeway buoy No 3 57.04.578 N 23.59.762E to be left starboard
    3. mark Leilupe clear water buoy 57.01.500N 23.55.640E to be left starboard
    Finish near green seeway buoy No3 57.04.578 N 23.59.762E, between yellow buoy and blue flag on RC boat


    PRO Madis Ausman


  • PROGRAM – JULY 17, 2017

    Reģistrācija / Registration 11:00-18:00

    Kapteiņu sapulce / Scippers meeting 18:00

    Mediju regate / Media regatta 18:30

    Sacensību atklāšana / Opening ceromony 20:00


  • Sacensību komitejas sastāvs / Race Committee

    Galvenais tiesnesis / PRO: Madis Ausman

    Tiesnesis / RO: Romāns Mickēvičs

    Protestu komitejas priekšsēdētāja / CPC Svetlana Dyachkova

    Sekretāre/Secretary: Kristīne Kanska


  • Sacensību Nolikuma izmaiņas Nr 1 / Changes to Notice of Race Nr 1

    Sacensību nolikuma punkts 4.4.2 izteikt jaunā redakcijā:


    4.4.2 Oriģinālā uzrāda šādus dokumentus:

    • derīgu jahtas reģistrācijas apliecību;

    • derīgu ORC Club vai ORC i mērgrāmatu (noformēta līdz 10.07.2017) vai derīgu TEXEL mērgrāmatu daudzkorpusu jahtām, vai derīgu LAT LYS-2017 mērgrāmatu

    • derīgu jahtas vadītāja apliecību atbilstoši jahtas izmēram un sacensību kategorijai

    • Derīgu jahtas civiltiesisko apdrošināšanu par minimālo summu 200 000 eiro




    Sacensību nolikuma punkts 9.1 izteikt jaunā redakcijā:


    9.1 Visās ORC klasēs, ieskaites grupās vērtēšana notiks pēc Offshore Time on Distance vērtēšanas metodes. 

    Paragraph 4.4.2 of Notice of Race changed to:



    4.4.2 Each boat shall present original documents:

    • valid boat national registration certificate;

    • valid ORC Club or ORC i measurement certificate (issued before 10.07.2017) or, valid TEXEL measurement certificate for multihulls or, valid LAT LYS-2017 measurement certificate.

    • skipper’s certificate valid for size of the yacht and category of regatta,

    • valid third-party liability insurance with minimum coverage 200 000 euro



    Paragraph 9.1 of Notice of Race changed to:



    9.1 In all ORC entry groups Offshore Time on Distance scoring methods will apply.



    1746653106.pdf

Protesti

Nr. Datums Grupa, Posms Protestētājs Pret kuru protestē Liecinieki Izskatīšanas datums Lēmums
1 2017-07-17 LYS 2, 1 FILIAS LAT-320 Andris Treijs VENTOUX DEUX LAT-283 Dace Valgere Judge boat 2017-07-18 16:30:00 Dismissed

Rezultāti

LYS 1
Grupa
logo
Riga-Riga
Starts: 2017-07-18 12:15:00
Attālums: 15 nm
LYS, Koef: 1
Rīga-Roja
Starts: 2017-07-19 10:00:00
Attālums: 52 nm
LYS, Koef: 1
Roja-Ruhnu
Starts: 2017-07-20 12:00:00
Attālums: 30 nm
LYS, Koef: 1
Ruhnu-Roomassaare
Starts: 2017-07-21 10:00:00
Attālums: 32 nm
LYS, Koef: 1
Roomassaare-Roomassaare
Starts: 2017-07-22 11:50:00
Attālums: 11 nm
LYS, Koef: 1
Vieta
Atjaunots: 2017-07-22 15:15:06
Dalībnieki LYS Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz.
KATARINA JEE
EST-464 Mart Tamm
1.234
14:24:45
ET:02:09:45 / CT:02:40:07
+420s +55s 5,09kts 2 2
23:11:57
ET:13:11:57 / CT:16:17:16
+2816s +1302s 0,83kts 4 4
19:02:28
ET:07:02:28 / CT:08:41:19
0s 0s 1,56kts 1 1
18:48:36
ET:08:48:36 / CT:10:52:18
0s 0s 1,25kts 1 1
14:45:46
ET:02:55:46 / CT:03:36:54
0s 0s 3,75kts 1 1 9 1
JOKER
LTU-1644 Marius Ambrulaitis
1.249
14:24:05
ET:02:09:05 / CT:02:41:14
+380s +122s 5,11kts 3 3
22:57:18
ET:12:57:18 / CT:16:10:51
+1937s +917s 0,85kts 3 3
19:13:41
ET:07:13:41 / CT:09:01:40
+673s +1221s 1,52kts 2 2
19:07:28
ET:09:07:28 / CT:11:23:47
+1132s +1889s 1,21kts 2 2
14:54:41
ET:03:04:41 / CT:03:50:40
+535s +826s 3,57kts 2 2 12 2
GABRIEL
LAT-3 Andris Zirdziņš
1.271
14:30:59
ET:02:15:59 / CT:02:52:50
+794s +818s 4,85kts 5 5
22:31:49
ET:12:31:49 / CT:15:55:34
+408s 0s 0,88kts 1 1
19:10:19
ET:07:10:19 / CT:09:06:56
+471s +1537s 1,53kts 4 4
19:14:46
ET:09:14:46 / CT:11:45:07
+1570s +3169s 1,19kts 3 3
14:51:55
ET:03:01:55 / CT:03:51:13
+369s +859s 3,63kts 3 3 16 3
RANGO
LTU-2245 Valters Romans
1.297
14:17:45
ET:02:02:45 / CT:02:39:12
0s 0s 5,38kts 1 1
22:43:15
ET:12:43:15 / CT:16:29:56
+1094s +2062s 0,86kts 5 5
19:15:50
ET:07:15:50 / CT:09:25:17
+802s +2638s 1,51kts 5 5
19:17:46
ET:09:17:46 / CT:12:03:25
+1750s +4267s 1,18kts 5 5
14:49:14
ET:02:59:14 / CT:03:52:28
+208s +934s 3,68kts 4 4 20 4
CASSANDRA
EST-166 Jaanis Prii
1.235
14:42:40
ET:02:27:40 / CT:03:02:22
+1495s +1390s 4,47kts 7 7
20d 01:44:13
ET:15:44:13 / CT:19:26:06
+11952s +12632s 0,70kts 7 7
19:18:45
ET:07:18:45 / CT:09:01:51
+977s +1232s 1,50kts 3 3
19:42:10
ET:09:42:10 / CT:11:58:59
+3214s +4001s 1,13kts 4 4
15:10:30
ET:03:20:30 / CT:04:07:37
+1484s +1843s 3,29kts 5 5 26 5
MUST BE
LAT-464 Ģirts Bērziņš
1.295
14:34:42
ET:02:19:42 / CT:03:00:55
+1017s +1303s 4,72kts 6 6
23:16:26
ET:13:16:26 / CT:17:11:23
+3085s +4549s 0,83kts 6 6
19:27:11
ET:07:27:11 / CT:09:39:06
+1483s +3467s 1,48kts 6 6
19:28:25
ET:09:28:25 / CT:12:16:06
+2389s +5028s 1,16kts 6 6
15:10:30
ET:03:20:30 / CT:04:19:39
+1484s +2565s 3,29kts 6 6 30 6
GURU
LAT-352 Arnis Remess
1.288
14:26:20
ET:02:11:20 / CT:02:49:09
+515s +597s 5,03kts 4 4
22:25:01
ET:12:25:01 / CT:15:59:35
0s +241s 0,89kts 2 2 0kts 9 DNF 0kts 9 DNC 0kts 9 DNC 33 7
PAULA
LAT-313 Vairis Ozoliņš
1.273
14:42:13
ET:02:27:13 / CT:03:07:24
+1468s +1692s 4,48kts 8 8 0kts 9 DNC 0kts 9 DNC 0kts 9 DNC 0kts 9 DNC 44 8
LYS 2
Grupa
logo
Rīga - Rīga
Starts: 2017-07-18 12:20:00
Attālums: 11 nm
LYS, Koef: 1
Rīga-Roja
Starts: 2017-07-19 10:05:00
Attālums: 47 nm
LYS, Koef: 1
Roja-Ruhnu
Starts: 2017-07-20 12:05:00
Attālums: 22 nm
LYS, Koef: 1
Ruhnu-Roomassaare
Starts: 2017-07-21 10:08:00
Attālums: 32 nm
LYS, Koef: 1
Roomassaare-Roomassaare
Starts: 2017-07-22 11:55:00
LYS, Koef: 1
Vieta
Atjaunots: 2017-07-22 16:18:19
Dalībnieki LYS Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz. Pun. Poz.
MERCURIUS
EST-45 Margus Tasa
1.075
14:21:25
ET:02:01:25 / CT:02:10:31
+811s +146s 0,00kts 2 2
20d 00:04:22
ET:13:59:22 / CT:15:02:19
+4565s +1527s 0,00kts 2 2
17:10:51
ET:05:05:51 / CT:05:28:47
+1448s 0s 0,00kts 1 1
20:19:20
ET:10:11:20 / CT:10:57:11
+2230s 0s 0,00kts 1 1
15:35:59
ET:03:40:59 / CT:03:57:33
+1159s 0s 1 1 7 1
CENTAUR
EST-371 Rain Riim
1.187
14:07:54
ET:01:47:54 / CT:02:08:05
0s 0s 0,00kts 1 1
22:48:17
ET:12:43:17 / CT:15:06:01
0s +1749s 0,00kts 3 3
16:46:43
ET:04:41:43 / CT:05:34:24
0s +337s 0,00kts 2 2
19:42:10
ET:09:34:10 / CT:11:21:32
0s +1461s 0,00kts 3 3
15:16:40
ET:03:21:40 / CT:03:59:23
0s +110s 2 2 11 2
IRISHA
LAT-230 Aleksandrs Smertjevs
1.074
14:26:49
ET:02:06:49 / CT:02:16:12
+1135s +487s 0,00kts 3 3
20d 00:22:35
ET:14:17:35 / CT:15:21:03
+5658s +2651s 0,00kts 4 4
17:19:09
ET:05:14:09 / CT:05:37:24
+1946s +517s 0,00kts 3 3
20:23:49
ET:10:15:49 / CT:11:01:23
+2499s +252s 0,00kts 2 2
16:09:19
ET:04:14:19 / CT:04:33:08
+3159s +2135s 6 6 18 3
KIKI
LAT-339 Edgars Kupčs
1.072
14:30:30
ET:02:10:30 / CT:02:19:54
+1356s +709s 0,00kts 6 6
23:42:58
ET:13:37:58 / CT:14:36:52
+3281s 0s 0,00kts 1 1
17:21:44
ET:05:16:44 / CT:05:39:32
+2101s +645s 0,00kts 4 4
21:32:11
ET:11:24:11 / CT:12:13:27
+6601s +4576s 0,00kts 7 7
15:56:56
ET:04:01:56 / CT:04:19:21
+2416s +1308s 4 4 22 4
VENTOUX DEUX
LAT-283 Dace Valgere
1.112
14:22:58
ET:02:02:58 / CT:02:16:44
+904s +519s 0,00kts 4 4
20d 00:10:14
ET:14:05:14 / CT:15:39:54
+4917s +3782s 0,00kts 5 5
17:16:07
ET:05:11:07 / CT:05:45:58
+1764s +1031s 0,00kts 5 5
20:30:56
ET:10:22:56 / CT:11:32:42
+2926s +2131s 0,00kts 4 4
15:57:47
ET:04:02:47 / CT:04:29:59
+2467s +1946s 5 5 23 5
SARMATIJA
LAT-622 Zigmārs Zandersons
1.094
14:37:32
ET:02:17:32 / CT:02:30:28
+1778s +1343s 0,00kts 8 8
20d 01:02:01
ET:14:57:01 / CT:16:21:20
+8024s +6268s 0,00kts 6 6
17:24:38
ET:05:19:38 / CT:05:49:41
+2275s +1254s 0,00kts 6 6
20:42:40
ET:10:34:40 / CT:11:34:20
+3630s +2229s 0,00kts 5 5
15:50:24
ET:03:55:24 / CT:04:17:32
+2024s +1199s 3 3 28 6
LĪVA
LAT-67 Āris Liepiņš
1.177
14:18:00
ET:01:58:00 / CT:02:18:53
+606s +648s 0,00kts 5 5
20d 00:54:18
ET:14:49:18 / CT:17:26:42
+7561s +10190s 0,00kts 8 8
17:10:51
ET:05:05:51 / CT:05:59:59
+1448s +1872s 0,00kts 7 7
20:15:28
ET:10:07:28 / CT:11:54:59
+1998s +3468s 0,00kts 6 6
15:53:03
ET:03:58:03 / CT:04:40:11
+2183s +2558s 7 7 33 7
FILIAS
LAT-320 Andris Treijs
1.143
14:22:50
ET:02:02:50 / CT:02:20:24
+896s +739s 0,00kts 7 7
20d 00:42:53
ET:14:37:53 / CT:16:43:25
+6876s +7593s 0,00kts 7 7
17:20:24
ET:05:15:24 / CT:06:00:30
+2021s +1903s 0,00kts 8 8 0kts 10 DNC 10 DNC 42 8
RŪTA
LAT-353 Raits Kite
1.127
14:35:16
ET:02:15:16 / CT:02:32:27
+1642s +1462s 0,00kts 9 9
20d 01:42:29
ET:15:37:29 / CT:17:36:33
+10452s +10781s 0,00kts 9 9
17:45:21
ET:05:40:21 / CT:06:23:34
+3518s +3287s 0,00kts 9 9
21:48:23
ET:11:40:23 / CT:13:09:20
+7573s +7929s 0,00kts 8 8 10 DNF 45 9

Reģistrācija

Reģistrācija beigusies

Dalībnieki

17
|
|
|
LYS
|
ORC
|
Texel

LYS 17

LAT-313
PAULA
Jahtas kapteinis: Vairis Ozoliņš
gph: 1.273  
LAT-283
VENTOUX DEUX
Jahtas kapteinis: Dace Valgere
gph: 1.112  
LAT-352
GURU
Jahtas kapteinis: Arnis Remess
gph: 1.288  
EST-45
MERCURIUS
Jahtas kapteinis: Margus Tasa
gph: 1.075  
LAT-67
LĪVA
Jahtas kapteinis: Āris Liepiņš
gph: 1.177  
LAT-622
SARMATIJA
Jahtas kapteinis: Zigmārs Zandersons
gph: 1.094  
LTU-1644
JOKER
Jahtas kapteinis: Marius Ambrulaitis
gph: 1.249  
LAT-320
FILIAS
Jahtas kapteinis: Andris Treijs
gph: 1.143  
LAT-3
GABRIEL
Jahtas kapteinis: Andris Zirdziņš
gph: 1.271  
EST-464
KATARINA JEE
Jahtas kapteinis: Mart Tamm
gph: 1.234  
LAT-464
MUST BE
Jahtas kapteinis: Ģirts Bērziņš
gph: 1.295  
LAT-230
IRISHA
Jahtas kapteinis: Aleksandrs Smertjevs
gph: 1.074  
LAT-339
KIKI
Jahtas kapteinis: Edgars Kupčs
gph: 1.072  
EST-166
CASSANDRA
Jahtas kapteinis: Jaanis Prii
gph: 1.235  
LTU-2245
RANGO
Jahtas kapteinis: Valters Romans
gph: 1.297  
EST-371
CENTAUR
Jahtas kapteinis: Rain Riim
gph: 1.187  
LAT-353
RŪTA
Jahtas kapteinis: Raits Kite
gph: 1.127  

ORC 0

Texel 0

PAULA LAT-313 Vairis Ozoliņš

  • gph: 1.273  

VENTOUX DEUX LAT-283 Dace Valgere

  • gph: 1.112  

GURU LAT-352 Arnis Remess

  • gph: 1.288  

MERCURIUS EST-45 Margus Tasa

  • gph: 1.075  

LĪVA LAT-67 Āris Liepiņš

  • gph: 1.177  

SARMATIJA LAT-622 Zigmārs Zandersons

  • gph: 1.094  

JOKER LTU-1644 Marius Ambrulaitis

  • gph: 1.249  

FILIAS LAT-320 Andris Treijs

  • gph: 1.143  

GABRIEL LAT-3 Andris Zirdziņš

  • gph: 1.271  

KATARINA JEE EST-464 Mart Tamm

  • gph: 1.234  

MUST BE LAT-464 Ģirts Bērziņš

  • gph: 1.295  

IRISHA LAT-230 Aleksandrs Smertjevs

  • gph: 1.074  

KIKI LAT-339 Edgars Kupčs

  • gph: 1.072  

CASSANDRA EST-166 Jaanis Prii

  • gph: 1.235  

RANGO LTU-2245 Valters Romans

  • gph: 1.297  

CENTAUR EST-371 Rain Riim

  • gph: 1.187  

RŪTA LAT-353 Raits Kite

  • gph: 1.127  

Dokumenti

jan 6 02:31

1. Sacensību rīkotāji

Sacensības rīko:

1.1 Baltic OPEN nodibinājums,

1.2 Jahtklubs Auda,

1.3 Rojas Zēģelētāju skola,

1.4 Saaremaa Merispordi Selts

1. Organizing Authorities

Regatta will be organized by:

1.1 “Baltic Open Regatta” organization

1.3 Yacht club “Auda”

1.4 Rojas Zēģelētāju skola

1.5 Saaremaa Merispordi Selts

2. Noteikumi

2.1 Sacensības notiek atbilstoši:

• WORLD SAILING Racing Rules of Sailing 2017-2020, (BSN)

• WORLD SAILING Offshore special

regulations 2016 -2017, category 4

• ORC apmērīšanas sistēmas noteikumiem

• Lakā starp 22:00 un 05:00 BSN 2. daļas attiecīgie punkti tiek aizstāti ar Konvenciju par starptautiskajiem kuģu sadursmju novēršanas noteikumiem (COLREG) un visām jahtām ir jānes attiecīgie navigācijas uguņi.

• LAT-LYS 2017 apmērīšanas sistēmas noteikumiem

• TEXEL apmērīšanas sistēmas noteikumiem

• Šī čempionāta sacensību instrukcijai

2.2 Domstarpību gadījumā sakarā ar BSN, noteicošais ir šo noteikumu teksts angļu valodā.

2.3 Atšķirību gadījumā starp šo sacensību nolikumu un sacensību instrukciju, par spēkā

esošu tiks uzskatīta sacensību instrukcija

2. Rules

2.1 The regatta will be governed by rules as defined in:

• WORLD SAILING Racing Rules of Sailing 2017 – 2020, (RRS)

• World Sailing Offshore Special Regulations 2016 – 2020, category 4

• ORC Rating Systems Rule

• Between 22:00 and 05:00 the RRS Part 2

shall in applicable parts be replaced by the International Regulations for Preventing Collisions at Sea (COLREG) and all boats shall show the required navigational lights

• LAT-LYS 2017 measurement system rules

• TEXEL measurement system rules

• Sailing Instruction of the regatta

2.2 If there is a conflict between languages regarding RRS the English text will take precedence.

2.3 If there is a conflict between Sailing instructions and this Notice of Race, then Sailing Instruction will take precedence.

3.Reklāma

3.1 Pēc īpaša Sacensību komitejas rīkojuma sacensību dalībniekiem ir jānodrošina reklāmas izvietošana uz jahtām.

3. Advertising

3.1 According to Race Committee requirements competitors may be required to display advertising on their boats.

4. Pieteikumi, reģistrācijas dokumenti, jahtu dalījums klasēs

4.1 Sacensības ir atklātas visām jahtām, kuras atbilst 4. vai augstākai jūrasspējas kategorijai saskaņā ar WORLD SAILING speciāliem noteikumiem jūrā un katras jahtas komandā ir vismaz trīs komandas locekļi ( ieskaitot kapteini ).

4.2 Jahtas kapteinim ir jābūt viņa/viņas

attiecīgās Nacionālās Autoritātes jeb kādas no tās dalīborganizācijas biedram.

4.3 Sacensību dalībnieki var iepriekš pieteiktdalību regatē aizpildot formu interneta vietnē www.regates.lv vai nosūtot pa e-pastu rakstisku pieteikumu brīvā formā uz adresi valters@laivulietas.lv. Reģistrācijas laikā, 17. jūlijā no 11:00 līdz 18:00 dalībniekiem būs jāaizpilda un jāiesniedz oficiālu sacensību pieteikumu.

4.4 Reģistrācijas dokumenti

4.4.1 Reģistrējoties šīm sacensībām, jahtas komandas pārstāvis iesniedz un/vai uzrāda sekojošus dokumentus:

• Sacensību pieteikumu;

• Jahtas tehniskās atbilstības pārbaudes karti, kura ir atrodama šī nolikuma pielikumā

• Buru deklarāciju

• Samaksā dalības maksu, vai uzrāda maksājuma uzdevumu par dalības maksas pārskaitījumu.

• Pilnībā aizpildītu un parakstītu Atbildības uzņemšanās formu.

4.4.2 Oriģinālā uzrāda šādus dokumentus:

• derīgu jahtas reģistrācijas apliecību;

• derīgu ORC Club vai ORC i mērgrāmatu (noformēta līdz 10.07.2017) vai derīgu TEXEL mērgrāmatu daudzkorpusu jahtām, vai derīgu LAT LYS-2017 mērgrāmatu

• derīgu jahtas vadītāja apliecību atbilstoši jahtas izmēram un sacensību kategorijai

• Derīgu jahtas civiltiesisko apdrošināšanu.

4.5 Katram dalībniekam sacensību laikā līdzi ir jābūt personas apliecinošam dokumentam (pase vai ID apliecība)

4.6 Pieteikušās jahtas ar Sacensību komitejas lēmumu tiks sadalītas šādās grupās

I – ORC

II – LYS

III – TEXEL

4.6.1 Dalījums ieskaites grupās, atkarībā no pieteikto jahtu skaita un to sacensību balles, tiks paziņots sacensību dienā.

4.6.2 Minimālais jahtu skaits ieskaites grupā – 5 jahtas.

4.6.3 Minimālais jahtu skaits TEXEL grupā – 4 jahtas.

4.7 Regatei var pieteikties jebkura tipa burujahtas vai motorjahtas speciāli izveidotā Kruīza Jahtu Klasē. Noteikumi Kruīza Jahtu

Klasei ir noteikti Pielikumā Nr 1.

4. Appendixes, Entry Documents, Groups.

4.1 The Regatta is open to all boats complying WORLD SAILING Offshore Special Safety regulations, category 4 or higher and have minimum of 3 crew members on board at all times while racing ( including Captain ).

4.2. The person in charge onboard of the boat shall be a member of his/her National Authority or one of its affiliated organizations

4.3 Eligible boats may enter filling in the online registration form at internet page www.regates.lv or sending application form in brief format to e-mail address valters@laivulietas.lv. Official Regatta Entry form must be submitted during registration on 17.07.2016 from 11:00 till 18:00.

4.4 Entry documents

4.4.1 During registration representative of each boat shall present or submit following documents:

• Entry Form;

• Safety equipment Inspection Card of the yacht, which is attached to Notice of Race as appendix

• Declaration of the sails

• Pay in cash or present bank account extract with entry fee payment transferred details

• Liability acceptance form, duly filled out and signed

4.4.2 Each boat shall present original documents:

• valid boat national registration certificate;

• valid ORC Club or ORC i measurement certificate (issued before 10.07.2017) or, valid TEXEL measurement certificate for multihulls or, valid LAT LYS-2017 measurement certificate.

• skipper’s certificate valid for size of the yacht and category of regatta,

• valid third-party liability insurance. 4.5 Valid photo ID is required for all participants during regatta (passport or ID card).

4.6 Participating boats will be divided by Race Committee into following groups:

I – ORC

II – LYS

III – TEXEL

4.6.1 Dividing into groups will be announced on 17.07.2017 by Race Committee and depends on number of entries and scoring coefficient.

4.6.2 Minimum participants for one entry group are 5 yachts

4.6.3 Minimum participants for TEXEL entry group are 4 yachts

4.7 Regatta is open for any type of sailing boats or motorboats for participating into Cruise Class Group. Special regulations for Cruise Class

Group are described into Appendix 1.

5. Dalības maksa

5.1 Noteikta šāda dalības maksa:

5.1.1 30,00 EUR par katru komandas locekli un 40,00 EUR par jahtu ja tās garums ir mazāks par 30 pēdām

5.1.2 30 EUR par katru komandas locekli un 60,00 EUR par jahtu ja tās garums ir 30 pēdas un vairāk

5.1.3 Dalības maksa vienam posmam 10,00 EUR par katru komandas locekli un 20,00 EUR parjahtu.

5.2 Dalības maksu var samaksāt

- ar pārskaitījumu Latvijas Zēģelētāju savienībai,

Reģ. Nr. 50008003331, IBAN:

LV67HABA000140J035673, A/S SWEDBANK,

SWIFT: HABALV22, ar norādi: „Baltic Open regatta - 2017”, jahtas nosaukums vai buras numurs un pieteikto cilvēku skaits.

5. Entry Fees

5.1 Following entry fees apply:

5.1.1 30,00 EUR per each crew member and 40,00 EUR per boat if under 30 feet

5.1.2 30,00 EUR per each crew member and 60,00 EUR per boat if 30 feet or over.

5.1.3 Entry fee for one leg is 10,00 EUR per each crew member and 20,00 EUR per boat.

5.2 Entry fee can be paid

- to bank account of “Latvijas Zēģelētāju savienība”,

Reg. No. 50008003331, IBAN:

LV67HABA000140J035673, A/S SWEDBANK,

SWIFT: HABALV22, with note: „Baltic Open regatta - 2017”, name of the yacht or sail number and number of crew entering regatta.

6. Sacensību programma

6.1 2017. gada Latvijas Atklātais jūras burāšanas čempionāts – Baltic Open regatta notiks Rīgas jūras līcī, no 2017. gada 17. jūlija līdz 22. jūlijam.

6.2 Dalībnieku reģistrēšanās notiks: 2017. gada 17. jūlijā no plkst. 11.00 līdz 18:00 jahtklubā Auda

6.3 Sacensību kalendārs:


17.07.2016

11:00-18:00 Dalībnieku reģistrācija.

11:00-18:00 Jahtu apmērīšana un pārbaude

19:00 Sacensību atklāšanas ceremonija Jahtklubā Auda


18.07.2016

Pirmās sacensību dienas starts, ~ 0,5 j.j. no

Daugavas moliem, 1 garā distance 25 – 35 j.j. Rīga – Rīga


19.07.2016

Otrās sacensību dienas starts, ~ 0,5 j.j. no Daugavas moliem, 1 garā distance 60 – 90 j.j. Rīga – Roja


20.07.2016

Trešās sacensību dienas starts, ~ 0,5 j.j. no Rojas ostas moliem, 1 garā distance 25 – 50 j.j. Roja – Roņusala


21.07.2016

Ceturtās sacensību dienas starts, ~ 0,5 j.j. no

Roņusalas ostas moliem, 1 garā distance 25 – 50 j.j. Roņusala – Romasāre


22.07.2016

Piektās sacensību dienas starts, ~ 0,5 j.j. no

Romasāres ostas moliem, 1 garā distance 15 – 25 j.j. Romasāre – Romasāre

19:00 Sacensību noslēgums un apbalvošana


6.4 Starta laiki un posmi var tikt mainīti, iepriekš paziņojot kapteiņu sapulcē un rakstiski pie informācijas dēļa.

6.5 Kapteiņu sapulces tiks paziņotas atsevišķi paceļot karogu “L”.

6.6 Paredzēti pieci braucieni. Regate tiks uzskatīta par notikušu ja būs veikts viens brauciens

6. Schedule of Regatta

6.1 Latvian open offshore championship 2017 – Baltic Open regatta will take place from 17.07.2017 till 22.07.2016 in the Gulf of Riga waters.

6.2 Registration of the participating yachts will take place: 17.07.2016 from 11.00 till 18.00 in YC Auda.

6.3 Schedule of the regatta:


17.07.2016

11:00-18:00 Registration

11:00-18:00 Measurement and inspection

19:00 Opening ceremony of regatta in YC Auda


18.07.2016

Start of the first racing day, ~ 0,5 nm from breakwaters of Riga port, Offshore course 25 – 35 nm. Rīga – Rīga


19.07.2016

Start of the second racing day, ~ 0,5 nm from breakwaters of Riga port, Offshore course 60 – 90 nm. Rīga - Roja


20.07.2016

Start of the third racing day, ~ 0,5 nm from breakwaters of Roja port, Offshore course 25 – 50 nm. Roja – Ruhnu


21.07.2016

Start of the fourth racing day, ~ 0,5 nm from breakwaters of Ruhnu port, Offshore course 25 – 50 nm. Ruhnu – Roomassaare.


22.07.2016

Start of the fifth racing day, ~ 0,5 nm from breakwaters of Roomassaare port, Offshore course 15 – 25 nm. Roomassaare – Roomassaare.

19:00 Closing and Prize giving ceremonies


6.4 The stages and starting times could be changed. Notice regarding changes will be announced during the skippers meetings and on the official notice boards.

6.5 Skippers meetings will be announced with hoisted signal flag “Lima”

6.6 Five races are scheduled. The championship is valid if at least 1 race is competed.

7. Apmērīšana

7.1 Jahtu apmērīšana un pārbaude jahtklubā Auda, 2017. gada 17. jūlijā no plkst. 11:00 līdz 18:00, balstoties uz mērgrāmatu, jahtas drošības ekipējuma aktu un buru deklarāciju.

līdz apbalvošanas ceremonijas sākumam Sacensību komiteja var pārbaudīt jahtas atbilstību mērgrāmatai, jahtas drošības ekipējuma aktam un buru deklerācijai.

7. Measurement

7.1 Measurement and inspection will be carried out in YC Auda, 17.07.2016 from 11:00 till 18:00 according to measurement certificate, safety equipment inspection card and declaration of sails.

Race Committee at any time from Entry of the boat until Closing ceremony for compliance with measurement certificate, safety equipment Inspection Card and declaration of sails.

8. Sacensību instrukcijas

8.1 Sacensību instrukcija būs pieejama, reģistrējoties regatei 17.07.2016 no plkst. 11:00

8.2 Sacensību instrukcija tiks izlikta katrā sacensību ostā pie informācijas dēļa.

8. Sailing Instruction

8.1 Sailing instruction will be available after 11:00 on 17.07.2016 in the Race Office.

8.2 Sailing instruction will be posted on the official notice boards in all harbours where regatta will enter.

9. Uzvarētāju noteikšana un vērtēšana

9.1 Visās ORC klasēs, ieskaites grupās vērtēšana notiks pēc Performance Line Offshore vērtēšanas metodes.

9.2 Uzvarētājus LYS un M (TEXEL) grupas jahtu braucienos noteiks pēc izlabotā laika, kur laika korekcija tiks veikta, pamatojoties uz jahtas sacensību balli.

9.3 Vērtēšana notiks pēc Low-Point punktu skaitīšanas sistēmas.

9.4 Ieskaitīti tiks visi posmi.

9. Scoring

9.1 In all ORC entry groups Performance Line Offshore scoring methods will apply.

9.2 In LYS and Multihull entry groups time-on-

time scoring method will apply. Corrected time will be calculated according to LYS or TEXEL scoring coefficient.

9.3 The Low Point scoring system will apply to all entry groups.

9.4 All stages will be counted in overall ranking.

10. Uzvarētāju apbalvošana

10.1 Katrā ieskaites grupā jahtas izcīnīs Latvijas Jūras burāšanas čempiona titulu.

10.2 Katra posma uzvarētāji tiks apbalvoti ar Baltic Open regatta balvām

10.3 Čempionāta uzvarētāji, otro un trešo vietu ieguvēji saņems Latvijas čempionāta medaļas.

10.4 Tikai pirmās divas vietas apbalvos, ja TEXEL ieskaites grupā sacensībās būs piedalījušās četras jahtas.

10. Prizes

10.1 Winner of each entry group will be awarded with title of Latvian Offshore Champion 2017

10.2 Winners after each leg will be awarded with Baltic Open Regatta prizes.

10.3 Three best scored boats of each entry group will be awarded with medals of Latvian Offshore Championship.

10.4 Two best scored boats of TEXEL entry group will be awarded if four competitors will race.

11. Tauvošanās

11.1 Sacensību laikā jahtām jāatrodas tām norādītajās vietās.

11. Moorings in harbours

11.1 All participating boats must be moored in dedicated areas during Regatta.

12. Jahtu izcelšanas ierobežojumi

12.1 Sacensību laikā jahtas nedrīkst izcelt no ūdens, izņemot uz laiku ar iepriekšēju rakstisku sacensību komitejas atļauju.

12. Haul-Out Restrictions

12.1 Yachts shall not be hauled out during Regatta except if written permission is received from Race Committee.

13. Radiosakari

13.1 Izņemot avārijas situāciju, sacensību laikā jahta nedrīkst veikt radio raidījumus, ne arī saņemt radio ziņojumus, kas nav pieejami visām jahtām.

13.2. Sazināšanās ar Sacensību komiteju notiks pa VHF 72 kanālu.

13. Radio Communications

13.1 Except in an emergency, a boat shall neither make radio transmissions while racing nor receive radio communications not available to all boats.

13.2 Radio communication with Race Committee will be on VHF channel 72.

14. Atbildība

14.1 Sacensību dalībnieki piedalās regatē paļaujoties tikai uz savu risku.

14.2 Sacensību rīkotāji un Sacensību komiteja, nav atbildīgi par varbūtējām avārijām, nelaimes gadījumiem, dzīvības vai veselības zaudēšanu vai kaitējumiem to mantai, pirms sacensībām, sacensību laikā vai pēc tām.

14. Disclaimer of Liability

14.1 Competitors participate in the regatta entirely at their own risk.

14.2 The organizing authority and Race Committee will not accept any liability for possible collisions, incidents, personal injury or death, material damage in conjunction with or prior to, during, or after the regatta.

15. Papildus informācija

15.1 Nepieciešamo papildus informāciju var saņemt:


LZS

Valters Romans , mob. +37129235659

e-pasts valters@laivulietas.lv


BOR

Igo Zanders , mob. +37129640011

e-pasts igo.zanders@balticopen.lv

Normunds Mačukāns , mob. +37126114414

e-pasts normunds@jahtklubsauda.lv

15. Further Information

15.1 For further information please contact:


LZS

Valters Romans , mob. +37129235659

e-mail: valters@laivulietas.lv


BOR

Igo Zanders, mob. +37129640011

e-mail: igo.zanders@balticopen.lv

Normunds Mačukans, mob. +37126114414

e-mail: normunds@jahtklubsauda.lv

PDF
jan 6 02:33

1. NOTEIKUMI

1.1 Sacensībās tiks pielietoti:

1.1.1 2017. - 2020. gada Burāšanas sacensību noteikumi (BSN).

1.1.2 Apmērīšanas sistēma ORC, derīgas ORC un ORC International mērgrāmatas.

1.1.3 Apmērīšanas sistēmas TEXEL noteikumi.

1.1.4 Apmērīšanas sistēmas LAT LYS-2017 noteikumi.

1.1.5 Starptautiskās burāšanas federācijas (WS) speciālie noteikumi 2016-2017.

    1. šo sacensību nolikums, turpmāk tekstā NoR.

    2. Šo sacensību instrukcija, turpmāk tekstā SI.

1.1.8 Diennakts laika posmā no 22:00 līdz 05:00 BSN 2. daļas noteikumi tiek aizvietoti ar COLREG B nodaļas noteikumiem.

1.2 Domstarpību gadījumā noteikumos dažādās valodās, noteicošais ir šo noteikumu teksts angļu valodā.

1.3 Atšķirību gadījumā starp šo sacensību nolikumu un sacensību instrukciju, par spēkā esošu tiks uzskatīta sacensību instrukcija.

1.4 Tiks mainīti BSN:

1.4.1 TEXEL grupā netiks pieņemti protesti par BSN 50. noteikuma pārkāpumiem


2. ZIŅOJUMI DALĪBNIEKIEM

2.1 Ziņojumi dalībniekiem tiks izlikti uz oficiālā ziņojumu dēļa Audas JK, Rojas JK, Ronu sala Ringusi un Romassare.

2.2 Reizē ar ziņojumiem tiks pacelts karogs L uz sacensību komitejas jahtas vai attiecīgā šīs instrukcijas 2.1. punktā minētā jahtkluba karogmastā.


3. SACENSĪBU INSTRUKCIJAS IZMAIŅAS

3.1 Jebkuras izmaiņas regates instrukcijā tiks paziņotas ne vēlāk kā divas stundas pirms attiecīgās dienas pirmā starta.


4. SIGNĀLI, KAS TIKS DOTI KRASTĀ

4.1 Signāli krastā tiks dotiAudas JK, Rojas JK, Ronu sala Ringusi un Romassare.

4.2 Ja krastā ir pacelts karogs AP, tad ‘1 minūte’ tiek aizvietota ar ‘ne mazāk kā 60 minūtes’.

4.3 Ja krastā ir pacelts karogs Y, BSN 40. noteikums ir spēkā visu laiku, kamēr jahtas ir uz ūdens.


5. REGATES PROGRAMMA

5.1 17.07.2017

           18:00 Mēdiju regate

            20:00 Sacensību atklāšana

5.2 18.07.2017.

11:55 Brīdinājuma signāls pirmās dienas pirmajam startam, starts ~0.5jj no Daugavas molem 1 gara distance 25-35jj Riga-Riga.

5.3 19.07.2017.

09:55 Brīdinājuma signāls otrās dienas pirmajam startam, starts ~0.5jj no Daugavas molem 1 gara distance ~60-90 jj Riga - Roja.

5.4 20.07.2017.

10:55 Brīdinājuma signāls trešās dienas pirmajam startam, starts ~0.5.jj no Rojas ostas molem 1 gara distance ~25-50jj Roja-Ronusala .

5.5 21.07.2017.

09.55 Brīdinājuma signāls ceturtās dienas pirmajam startam, starts ~0.5.jj no Ronusalas molem 1 gara distance ~25-50jj Ronusala-Romasare.

5.6 22.07.2017.

09:55 Brīdinājuma signāls piektas dienas pirmajam startam, starts ~0.5jj no Romasaresostas 1 gara distance 15-25jj Romasare-Romasare.

19:00 Sacensību noslēgums un apbalvošana Romasare.


6. IESKAITES UN STARTA GRUPAS, GRUPU KAROGI

6.1 1.ieskaites grupa-ORC;

2.ieskaites grupa-LAT LYS 1;

3.ieskaites grupa-LAT LYS 2;

4.ieskaites grupa-LAT LYS 3;

5.ieskaites grupa-TEXEL daudzkorpusu jahtas.

6.2 Jahtu sadalījums klasēs un starta grupās tiks noteikts ar Regates komitejas lēmumu pamatojoties uz nolikuma 4. punktu, pieteikumos sniegto informāciju un pieteikto jahtu skaitu. Atkarībā no pieteikumu skaita, ieskaites un starta grupas var tikt paplašinātas. Dalībnieku sadalījums ieskaites grupās būs pieejams uz ziņojumu dēļa Audas jahtklubā vienu stundu pēc dalībnieku reģistrācijas beigām.

6.3 Regatē kā grupu karogi tiks lietoti ciparu karogi;

1.Starta grupa-ORCkarogs nr.,,1”

           2.Starta grupa-LAT LYS 1 karogs nr.,,2’’

           3.Starta grupa-LAT LYS 2 karogs nr.,,3’’

           4.Starta grupa-LAT LYS 3 karogs nr.,,4’’

           5.Starta grupa- TEXEL karogs nr „5”


7. SACENSĪBU RAJONS

7.1 Sacensības notiks Rīgas līcī no 2017.gada 18. jūlija līdz 22. jūlijam.


8. DISTANCES

8.1 Distanču shēmas un startu skaits tiks paziņoti izvietojot informāciju uz ziņojuma dēļa Audas, Rojas jahtklubos, Roņusalas ostā un Romasaares jahtklubā ne velāk kā 2 (divas) stundas pirms attiecīgās dienas pirmā starta.

8.2 Starta līnija atrodas starp zīmi uz Regates galvenā tiesnešu kuģa (oranžs karogs) un dzeltenu starta boju.

8.3 Finiša līnija atrodas starp dzeltenu boju diametrā 0,2 metri un zīmi (zils karogs) uz Regates galvenā tiesniešu kuģa vai krastā starp zīmi - zilo karogu un noteikto finiša boju.

8.4 Ja O-karogs pacelts virs galvenā tiesneša kuģa, tas nozīmē, ka papildus marka (dzeltena boja) ir izlikta 0.8jj virsvējā no starta līnijas.

8.5.1 Pacelts O-karogs kopā ar zaļu trīsstūri nozīmē - atstāt dzelteno boju labajā bortā.

8.6.2 Pacelts O-karogs kopā ar sarkanu četrstūri nozīmē - atstāt dzelteno boju kreisajā bortā.


9. STARTS UN FINIŠS, SIGNĀLI.

9.1 Braucienu starts tiks dots atbilstoši BSN 26.noteikumam. Brīdinājuma signāls tiks dots piecas minūtes pirms starta signāla. Starta signāls kārtējai grupai ir sagatavošanās signāls nākamajai starta grupai.

9.2 Jahtas, kurām nav dots brīdinājuma signāls, nedrīkst atrasties starta rajonā laikā, kad tiek dots starts citām klasēm.

9.3 Jahta, kura startēs vēlāk kā 10 minūtes pēc tās starta signāla, tiks bez izskatīšanas vērtēta kā DNS (nestartēja). Ar šo tiek izmainīti BSN A4 noteikumi.

9.4 Pēc individuālā atsaukuma signāla pacelšanas tiesnešu komiteja var pārraidīt buras numuru vai jahtas vārdu VHF 72 kanālā, kura ir identificēta kā pāragri startējusi. Šādas translācijas neesamība nevar būt par pamatu rezultāta atjaunošanas prasībai. Ar šo tiek mainīts BSN punkts 62.1(a).

9.5 Finiša signāls - skaņas signāls.

9.6 Ja jahta finišē tumšajā diennakts laikā, tad uz finiša līnijas ir jaizgaismo numurs uz buras.


10. KONTROLLAIKS UN FINIŠA LAIKS

10.1 Garās distances kontrollaiks tiek noteikts 30% no attiecīgās ieskaites grupas pirmās laivas distancē pavadītā laika.

10.2 Jahtas, kas garajās distancēs pavadīs par 30% ilgāk kā savas grupas pirmā jahta, tiks ieskaitītas ka nefinišējušas (DNF), izņemot DSQ ,BDF, OCS, RAF, RDG, DGM vai DNE gadījumos. Tas izmaina BSN 35. punktu.

10.3 Īsās distancēs kontrollaiks tiks paziņots kopā ar distances shēmu.


11. PROTESTI UN PRASĪBAS ATJAUNOT REZULTĀTU

11.1 Protesta veidlapas var saņemt šīs instrukcijas 2.1.minēto jahtkluba birojos.

11.2 Protesti un prasības atjaunot rezultātu ir jāiesniedz ne vēlāk kā vienu stundu pēc grupas pēdējās jahtas finiša attiecīgajā dienā vai vienu stundu pēc tam, kad sacensību komitejas jahta pietauvojusies šīs instrukcijas 2.1. minētajā jahtklubā, ņemot vērā ilgāko no abiem šiem laikiem. Papildus, atbilstoši BSN 61.1 punktam, protestējošajai jahtai, pie pirmās izdevības pēc finiša vai izstāšanās, ir jāpaziņo sacensību komitejai par viņas nodomu protestēt un protestētās jahtas / jahtu nosaukums.

11.3 Ziņojumi tiks izlikti ne vēlāk kā 30 (trīsdesmit) minūtes pēc protesta laika limita, lai informētu dalībniekus par izskatīšanu, kurā viņi ir izskatīšanas puses vai nosaukti kā liecinieki. Izskatīšana notiks protestu izskatīšanas telpā, kura tiks noteikta atsevišķi.

11.4 Ziņojumi par sacensību komitejas protestiem un protestu komitejas protestiem attiecīgi tiks izlikti uz oficiālā ziņojumu dēļaAudas, Rojas jahtklubā, Roņusalas ostā un Romasāres jahtklubā lai informētu jahtas atbilstoši BSN 61.1(b) noteikumam.

11.5 Sacensību kalendāra paredzētajā pēdējā braucienu dienā, prasība atjaunot rezultātu balstoties uz protestu komitejas lēmumu, ir jāiesniedz ne vēlāk kā 30 (trīsdesmit) minūtes pēc lēmuma publicēšanas. Ar šo ir izmainīts BSN 62.2 noteikums.

11.6 Protesti tiks izskatīti to pieteikšanas kārtībā.

11.7 Protesta iemaksas nauda - 20 (divdesmit) eiro.

11.8 Gadījumā, ja protesta izskatīšanas rezultāts iesniedzējam ir pozitīvs, protesta nauda tiks atgriezta.


12.UZVARĒTĀJU VĒRTĒŠANA UN APBALVOŠANA

12.1 Uzvarētāji tiks noteikti katrā ieskaites grupā pamatojoties uz šīs Regates nolikuma 8. un 9. punktu.

12.2 Rezultāti ORC grupā tiks aprēķināti pēc OffshoreTime on Distance vērtēšanas metodes.

12.3 LAT LYS un TEXEL grupās rezultāti tiks noteikti pēc Time on Time vērtēšanas metodes, kur laika korekcija tiks veikta pamatojoties uz norādīto mērgrāmatas balli.

12.4 Ir jābūt pabeigtiem trīs braucieniem, lai sacensības būtu notikušas.

12.5 Visās grupās, kurās būs piecas jahtas un vairāk, tiks izcīnītas Latvijas čempionāta medaļas. TEXEL grupā nepieciešamas četras jahtas.


13. SODA SISTĒMA

13.1 Punktu sods (BSN 44.3.punkts) netiks pielietots.

13.2 Tiks mainīts BSN 44.1, ja jahta pārkāpj kādu vai vairākus 2. daļas notekumus tad viņai jāattaisnojas ar vienu apli.

13.3 Kā alternatīvu protestu komiteja var sodīt BSN 2. un 3. daļas noteikumus pārkāpušo jahtu lidz 10% no izlabotā laika attiecīgajā posmā.


14. KOMANDAS UN EKIPĒJUMA AIZVIETOŠANA

14.1 Dalībnieku aizvietošana netiks atļauta bez iepriekšējas galvenā tiesneša rakstiskas atļaujas.

14.2 Bojāta vai pazaudēta ekipējuma aizvietošana netiks atļauta, ja vien to neatļaus sacensību komiteja. Lūgums par aizvietošanas atļauju ir jāiesniedz komitejā pie pirmās saprātīgās iespējas.


15. APRĪKOJUMA UN APMĒRĪŠANAS PĀRBAUDE

15.1 Jahtas vai aprīkojuma atbilstība klases noteikumiem un sacensību instrukcijai var tikt pārbaudīta katrā laikā. Kad jahta atrodas uz ūdens, sacensību komitejas tiesnesis vai mērītājs var dot rīkojumu jahtai nekavējoties doties uz noteikto vietu pārbaudes veikšanai.


16. BRAUCIENA ATLIKŠANA, PĀRCELŠANA, ANULĒŠANA

16.1 Brauciena atlikšana un anulēšana tiks paziņota saskaņā ar BSN.

16.2 Distances atcelšana vai atlikšana var tikt papildus izziņota pa rācijas 72. kanālu vai izmantojot mobilos sakarus. Tas izmaina BSN 32. un 33. punktus.

16.3 Ziņojuma nesaņemšana SI 16.2 noteiktajā veidā nevar būt par pamatu prasībai atjaunot rezultātu. Tas izmaina BSN 62.1(a) punktu.


17. ATTEIKŠANĀS NO ATBILDĪBAS UN ĪPAŠIE NOTEIKUMI

17.1 Dalībnieki piedalās sacensībās pilnīgi uz savu risku (sk. BSN 4.noteikumu „Lēmums piedalīties braucienā”). Sacensību rīkotājs neuzņemas nekādu atbildību par materiāliem bojājumiem vai cilvēku savainošanu, vai nāves gadījumu, kas radušies pirms regates, regates laikā vai pēc regates.

17.2 Jahtai, kura jebkāda iemesla dēļ ir atstājusi distanci Regates laikā, nekavējoties pie pirmās iespējas, jāpaziņo par šo savu rīcību sacensību komitejai pa talr. +37129393479 jebkurā diennakts laikā, un/vai pa rācijas 72 kanālu.

17.3 Par katru gadījumu, kad tika lietots motors cilvēku glābšanai, palīdzības sniegšanai vai citos drošības nolūkos, ir jāiesniedz sacensību komitejai paskaidrojumu raktiskā formā uzreiz pēc ierašanās, uzrādot visus šādas nepieciešamības iemeslus.


Sacensību Komiteja

1. RULES

1.1 The regatta will be governed by rules as defined in:

1.1.1 World Sailing Racing Rules of Sailing 2017 - 2020, (RRS)

1.1.2 ORC Club/ORC i rating system rules, ORC Club and ORC International measurement books will be accepted

1.1.3 TEXEL measurement system rules

1.1.4 LAT-LYS 2017 measurement system rules

1.1.5 World Sailing Offshore special regulations 2016-2017.

1.1.6 Notice of Race of this regatta, further in text NoR

1.1.7 Sailing Instruction of this regatta, further in text SI

1.1.8 Part 2 of the Racing Rules of Sailing is replaced by Part B of the International Regulations for Preventing Collisions at Sea from 22:00 to 05:00local time.

1.2 If there is a conflict between languages in document, the English text will take precedence.

1.3 If there is a conflict between Sailing instructions and Notice of Race, then Sailing Instruction will take precedence.

1.4 Following RRS will be changed

1.4.1 In TEXEL group protests for breach of RRS 50 will be rejected.


2. NOTICE TO COMPETITORS

2.1 Notices to competitors will be posted on the official notice boards located in YC Auda, Rojas YC, Ringsu Sadam, Romassare YC.

2.2 At the same time with the notice the flag L (“Lima”) will be raised up on the Race committee boat or in the yacht clubs mentioned in SI paragraph 2.1.


3. CHANGES TO SAILING INSTRUCTION

3.1 Anychanges in the Sailing Instruction will be displayed at the notice board not later than twohour before first warning signal at the current racing day.


4. SIGNALS MADE ASHORE

4.1 Signals made ashore will be displayed in YC Auda, Rojas YC, Ringsu Sadam, Romassare YC.

4.2 When flag AP is displayed ashore ‘1 minute’ is replaced with ‘not less than 60 minutes’ in race signal AP.

4.3 If the flag Y is displayed, the RRS Article 40. applies while the sailboats are on the water.


5. SCHEDULE OF RACES

5.1 17-Ju1-2017

18:00 Media regatta

20:00 Opening ceremony

5.2 18-Jul-2017

11:55 Warning signal of the first start of the first day, start line ~0,5 miles from Riga harbour breakwaters, distance 25 – 35 nm Riga – Riga

5.3 19-Jul-2017

09:55 Warning signal of the first start of the second day, start line ~0,5 miles from Riga harbour breakwaters. Offshore course 50-60nm Riga-Roja

5.4 20-Jul-2017

10:55 Warning signal of the first start of the third day, start line ~0,5 mile from Roja harbour breakwaters, distance ~25 – 50 nm Roja - Ruhnu

5.5 21-Jul-2017

09:55 Warning signal of the first start of the fourth day, start line ~0,5 nm from Ringsu harbour breakwaters, distance 25 – 50 nm.

5.6 22-Jul-2017

09:55 Warning signal of the first start of the fifth day, start line ~0,5 miles from Roomassaare port breakwatersOffshore coorse 15-25 nm.

19:00 Closing and Prize giving ceremony in Roomassaare.


6. ENTRY GROUPS, STARTING GROUPS AND GROUP FLAGS

6.1 1ST Entry group – ORC

2ND Entry group – LAT LYS 1

3RD Entry group – LAT LYS 2

4TH Entry group- LAT LYS 3

5TH Entry group – TEXEL multihulls

6.2 Dividing into entry groups and starting groups will be announced by Race committee as per NoR paragraph 4, entry form information and numbers of entries. As per amount of valid entries the Entry and Starting groups can be increased. Final entry groups and starting groups will be announced on the official notice board in Auda YC 1 (one) hour after end of registration.

6.3 Numerical pennants as Group flags for Starting groups will be used;

1ST starting group ORC pennant No 1

2ND starting group LAT LYS 1 pennant No 2

3RD starting group LAT LYS 2 pennant No 3

4TH starting group LAT LYS 3 pennant No 4

5TH starting group TEXEL pennant No 5


7. RACING AREA

7.1 Racing will take place in Gulf of Riga from 18th of Julu till 22nd of July


8. THE COURSES

8.1 Description of the courses will be posted on the official notice boards in YC Auda, Rojas YC, Ringsu Sadam, Romassare YC not later than 2 (two) hours before warning signal of first race of each day.

8.2 The starting line will be between orange flag on race committee boat and yellow starting buoy.

8.3 The finishing line will be between yellow cylindrical mark in diameter 0,2 meters and blue flag on the race committee boat or ashore between blue flag and assigned finishing buoy.

8.4 If flag “Oscar” is hoisted on the race committee boat then additional yellow mark is set 0,8 miles upwind from start line.

8.5.1 Hoisted flag “Oskar” together with green triangular means to leave yellow mark to starboard.

8.6.2 Hoisted flag “Oscar” together with red square means to leave yellow mark to port.


9. STARTING AND FINISHING SIGNALS

9.1 Races will be started as per RRS rule 26. Warning signal will be given 5 minutes before starting signal. Starting signal will be also warning signal to next starting group.

9.2 Boats, whose warning signal has not been made, shall avoid starting line during the starting sequence for other starting classes.

9.3 If a boat will not start within 10 minutes after its group’s starting signal, it will be recorded as DNS (did not start). This change RRS rule A4.

9.4 After signalling an individual recall, the race committee will attempt to broadcast the sail number or name of boat that has not started and is identified as OCS on VHF channel 72. The failure or delay to broadcast will not be grounds for a request for redress. This changes RRS 62.1(a).

9.5 All finishes will be confirmed with sound signal.

9.6 If the boat is crossing finish line during the dark hours of day then sail number must be lighted out.


10. TIME LIMITS

10.1 The time limit for the Offshore course is 30% of the time on distance of the first finishing boat in the group.

10.2 Boats, who will be exceeding time limits of course, will be recorded as DNF (did not finish), except those who are scored DSQ, BFD, OCS, RAF, RDG, DGM or DNE. This changes RRS rule 35.

10.3 Time limits for Windward – Leeward courses will be announced together with course diagram.


11. PROTESTS AND REQUEST FOR REDRESS

11.1 Protest forms are available in the office of the yacht clubs as mentioned in the SI paragraph 2.1.

11.2 Protest time limit is 1 (one) hour after the finish of the last boat in the group in the same day, or 1(one) hour after race committee boat is moored in the yacht clubs mentioned in the SI paragraph 2.1, whichever time is the latest. In addition to complying with RRS 61.1, a protesting boat shall inform the Race Committee of her intention to protest and the identity of the protested boat(s) as soon as possible after finishing or retiring.

11.3 Notice of hearing, to inform involved parties and witnesses, will be posted on the notice boards not later than 30 minutes after the protest time limit. Hearing will be held in the protest room, which will be defined.

11.4 Notices of protests by the Race committee or Protest committee will be posted on notice boards in YC Auda, Rojas YC, Ringsu Sadam, Romassare YC to inform boats under RRS rule 61.1(b).

11.5 On the last day of regatta the request for redress based on Protest committee decision shall be delivered not later than 30 minutes after the decision was posted. This changes RRS rule 62.2.

11.6 Hearings will be in order of the deliveries of protests.

11.7 Deposit of the protest is 20 Euro

11.8 In case of a positive result of the hearing for the applicant the contributions to the protest money will be returned.


12. SCORING AND PRIZES

12.1 Winners in each entry group will be determined and awarded as per NoR paragraphs 8. and 9.

12.2 Results for ORC group will be calculated as per Offshore Time on Distance scoring option.

12.3 The Time on Time scoring option will apply for LAT LYS and TEXEL entry groups for all courses. Corrected time will be calculated according to LYS or TEXEL scoring coefficient.

12.4 Three races are required to be completed to constitute a series.

12.5 Three best scored boats of each entry group will be awarded with medals of Latvian Offshore Championship if five entries or more in the group. Exception is TEXEL group where four entries are required.


13. PENALTY SYSTEM

13.1 RRS rule 44.3 will not be applied.

13.2 RRS rule 44.1 changed from two turns to one turn if boat will breach rules of part 2.

13.3 Time correction penalty up to 10 % from corrected time in distance may be used by Protest Committee as alternative penalty for breach of RRS rules of part 2 and part 3


14. REPLACEMET OF CREW AND EQUIPMENT

14.1 Replacement of crew will be allowed only with written permission from Race Committee.

14.2 Substitution of damaged or lost equipment will not be allowed unless approved by the Race Committee. Request for substitution shall be made to the Race Committee at the first reasonable opportunity.


15. MEASUREMENT AND INSPECTION OF EQUIPMENT

15.1 A boat or equipment may be inspected at any time for compliance with the class rules and sailing instructions. On the water boat can be instructed by the race committee or measurer to proceed immediately to a designated area for inspection.



16. RACE ABANDONING AND POSTPONEMENT

16.1 Postponement and cancellation of the race will be announced as per RRS.

16.2 Abandoning or postponing of the race can be additionally announced by VHF Ch 72 and by mobile communication. This changes RRS rules 32 and 33.

16.3 Default of report mentioned in SI point 16.2 cannot be used as ground for redress. This changes RRS rule 62.1(a)


17. DISCLAIMER OF LIABILITY

17.1 Competitors participate in the regatta entirely at their own risk. See RRS rule 4, Decision to Race. The Organizing Authority will not accept any liability for material damage or personal injury or death sustained in conjunction with or prior to, during, or after the regatta.

17.2 Boats retiring for any reason in any race shall promptly report to the Race Committee by phone number +371 29393479 and/or VHF Ch 72 at any time of the day.

17.3 Written statement must be delivered to Race Committee immediately after arrival if mechanical propulsion has been used during the racing for safety of persons, safety of own or other boats. Statement must include full description of the incident.


Race Committee


PDF